Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme a...

Szerintetek van értelme a szülőknek összefogni, hogy a saját költségen felújított teremből ne tegyék àt a gyerekeket egy másik terembe?

Figyelt kérdés
A vezetőség jelezte, hogy szeptemberben új teremben kezd a lányom osztálya. Az ofő szerint felesleges próbálkozni. Az eddigi termet durván fél millió forintból felújítottuk, mi szülők adtuk össze a pénzt (munkadíj szerencsére nem volt mert sok a szaki a szülők között) Akkor azt mondták 4 évig lesznek ebben a teremben a gyerekek. Nyertünk projektort, vettünk filc táblát, függönyt, rolót, új mosdót (mert repedt volt és folyt) érintésnélküli szappanadagolót, egyedi méretű polcokat készíttetünk, linóleumot cseréltünk, kifestettünk stb. Gyönyörű volt tényleg! Van ami mozdítható azt átvisszük az új helyre...de a többi?! Most megint csináljuk meg a termet?! Ennyire hülyének néznek? Arra hivatkoztak, hogy ez nagy terem (33m2 28 gyereknek) és a most induló első osztály kerül oda mert ők 34-en lesznek és más terembe nem férnek.
2023. jún. 30. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
szép kis pert a nyakukba. ez nettó rablás.
2023. jún. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy az új osztályt a legjobb terembe akarják tenni. Nyilván nem igazságos, és sajnos nem is nagyon tudtok mit tenni.


Tanulság: egy fillért nem szabad az iskolára költeni.

2023. jún. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
én biztosan feltépném az összes burkolatot, lefújnám graffitivel a falakat. nincs is gyerekem, de iszonyatosan felháborodtam ezen.
2023. jún. 30. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%
Ti sem vagytok normálisak, ha a saját pénzeteket beleöltétek az iskolába... Vagy waldorfosok vagytok?
2023. jún. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Más véleményen vagyok, mint az előzőek. Ugye azt ti sem gondoltátok, hogy a terem a tiétek lesz? Újítsátok fel a következő termet is év elején, akkor azt is élvezhetik a gyerekek egy-két évig.


Mi is felújítottuk a gyerekem termét, és utána új terembe rakták őket. És? Majd ezt is felújítjuk.

2023. jún. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért öltünk bele ennyi pénzt mert direkt rákérdeztünk, hogy az alsót ebben a teremben töltik-e (alapból így szokott lenni) Akkor biztosra mondták, hogy itt lesznek 4 évet. Gondoltunk, hogy alsóban és felsőben is megcsinálunk 1-1 tanteremet az rendben lesz és a suli is jól jár. Ha kétséges lett volna, akkor a burkolatokhoz nem nyúlunk, csak olyat vettünk volna ami leszedhető, vihető a 4.osztályig. Volt olyan szülő aki részletekben fizette ki a részét (nem volt kötelező beszállni, kb. az oszály fele dobta össze, én is egyedülállóként nehezen szedtem össze rá a pénzt) de szerettük volna a felújítást mert a gyerekeknek nagyon nem mindegy milyen környezetben tanulnak. Fényviszonyoktól kezdve a biztonságosabb bútorokon át (pl. nem csúsznak el a csöpögő-eresztő mosdó tócsáján és nem szakad ki a falból a konnektor) Most kezdik a második évfolyamot tehát végül csak 1 évet voltak ebben a teremben. Amibe most teszik őket az még a régi eredetijénél is rosszabb, mintha direkt a legbénább terembe tették volna őket, hogy megcsináltassuk azt is :( Ma egy másik szülő azt mondta, hogy a Tankerületnek jelezni kellene, hogy a terem nem megfelelő állapotú és a felújításba szeretnénk ha beszállna a fenntartó is. Kíváncsi vagyok kapunk-e választ.
2023. jún. 30. 16:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!