Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mióta elkezdtem dolgozni...

Mióta elkezdtem dolgozni azóta csúszok az egyetemmel, miben változhatott a mentalitásom? Hogyan tudnék újult erőre kapni?

Figyelt kérdés

Az első 5 félévben kimagasló teljesítményem volt, 4.5 feletti átlagot hoztam mérnökifón, arra készültem, hogy MSc-re megyek majd ezért is nyomtam meg jobban a tanulást... Aztán beálltam dolgozni.. Az átlagom 3.9-re zuhant, így máris van egy olyan félévem, ahol a 4.0-at nem értem el, ergó nehezebb lesz felvételizni majd MSc-re, de nem is ez a lényeg.. Azóta húzom az időt a tárgyaimmal. Az aláírásokat megszerzem a tárgyakra, majd nem megyek el vizsgázni rájuk, kb 6-7 tárgyam van, ami csak úgy ott áll és arra vár, hogy 1x is elmenjek rá vizsgázni.. Egyszerűen nincs időm és energiám a munka mellett tanulni. Amikor közeleg a félév vége, akkor bepánikolok és az aláírást mindig megszerzem a tárgyaimnál, aztán hagyom az egészet és 'talonba' teszem a tárgyat.. Nagyjából előreláthatóan már 2-3 félévet csúszni fogok emiatt.

Egyszerűen nincs kedvem a tananyagot tanulni, mást viszont annál inkább. Sokat olvasok, sok féle témában és sokszor nem értem magamat, hogy ezt az energiát miért nem bírom a tananyagra szánni, de egyszerűen nincs erőm, hogy neki kezdjek.

VOlt már valaki hasonló helyzetben?

Mi tudna kihúzni ebből a gödörből?

Szülői támogatást nem kérhetek, önfentartó vagyok, így a munkát se hagyhatom ott, feladni meg nem szeretném, ha már kb a 85%-at megcsináltam egy ilyen szaknak, akkor hülye lennék nem befejezni, hogy legalább legyen egy papírom.



#egyetem #tanulás #egyensúly #krízis #munka-tanulás-magánélet
2023. jún. 30. 08:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet jót tenne egy szemesztert passziváltatni. Én mesteren csúsztam, nagyon elegem volt már belőle, akkor kihagytam egy félévet és utána jobban élveztem újra hogy tanulok. El kellett szakadni tőle egy időre hogy újra megjöjjön a kedvem hozzá.

Lehet egy munkahely váltás is segítene, ha ez túl sok időt és energiát felemészt.

Az meg elhatározás kérdése hogy ha megvan az aláírás a vizsgaidőszak első 1-2 hetére felveszed a vizsgákat aztán hátha itt is működik a panikolas miatti tanulás hogyha pár napon belül vizsga van.


Mesterre lehet menni 4 alatti átlaggal is, diploma jegyet egyetemenként máshogy számolnak de úgyis sok múlik majd a záróvizsgán és a szakdogán plusz a felvételi teszten, szóbelin (van ahol lehet ezt duplázni is akkor kb semmit nem számít hogy hányas voltál alapszakon). Még mindig jobb szerintem egy 3-4 közötti átlaggal elvégezni mint ezer évig húzni a képzést.

2023. jún. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne ostorozd magad ezért. Én alapból levelezőn kezdtem el az egyetemet már munka mellett és nem könnyű így helytállni, aki volt ilyen helyzetben tudja. Persze az más, ha néha diákmunkázik az ember pár napot, hetet, amikor éppen ráér. De teljes állás mellett azért nehéz a vizsgákra felkészülni. Én is csúszni fogok a matekos tárgyaimmal, de egyszer csak sikerül befejezni. Sokan csúsznak, a munkáltatót nem fogja érdekelni majd, hogy hány év alatt végeztél. Persze mindenképp fejezd be valahogy, de ha kicsit csúszol az nem a világ vége.
2023. jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!