Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segitetek szakot választani?

Segitetek szakot választani?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Igaz még csak 11.-es leszek, de szeretek előre gondolkodni a jövőmmel kapcsolatban.


Az egyetlen szak amin nem tudok kiigazodni hogy akarom-e , az a töri és biológiai/vagy angol szak. Úgy érzem ha tanárnak mennék el nem lenne olyan teljesült az életem mint ahogyan akarnám. Számomra olyan lenne mintha mások többet érnének el körülöttem, több helyre kerülnének az életben mint én, de mégis olyan különleges lenne egy iskolában tanítani, szép emlékeket teremteni,egy garantáltan jó munkaközösségben lenni.

Nekem ebből az jön le hogy szerintem én valami aktívabb, folyamatosan mozgó, közösségi, szabadtéri munkára vágyom , egyáltalán nem minősítem a tanári szakot értéktelennek.


A másik szak ami érdekel engem nagyon, az a dietetika.


Érdeklődtem volna nagyon a tűzoltó képzésért, de elvileg szemüvegesek nem lehetnek :( (távolra nem látok)



2023. jún. 30. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amiket írtál szakok, abból én azt látom, hogy szeretnél az emberekkel foglalkozni, segíteni rajtuk, ami már önmagában nagyon nemes dolog.

Én azt mondom, hogy tanárként is lehet jó, beteljesült életed. Nyilvánvalóan nem szeretném a politikát belekeverni a dolgokba, de zavaros a tanárok helyzete jelenleg, de akivel eddig beszéltem tanár szakos hallgató, mind bízik a jövőben, hogy ez majd később csak kiforr valahogy.

Ha szereted az embereket és tényleg érzed, hogy közösségi, aktív, folyamatosan mozgó munkára vágysz, akkor én ebből a tanárit tudom ajánlani, amit felsoroltál. Egy rossz tanár általában csak eléd hányja a feladatot "oldd meg" címszóval, látszik egy tanáron, ha nem szeretetből tanít, de ez szerintem a te esetedben más lenne, ha erre vágysz. Lehet kreatív feladatokkal is készülni órára, érdekes témákkal, és ha már egy ember érdeklődik/jobban szereti miattad a tantárgyat, akkor már jót tettél.

A beteljesülést, sikert ne csak pénzben mérd (jó, mondani könnyű), inkább a lelkedre hallgass. Olyat csinálj amit szeretsz, leld örömöd abban, mert ha olyat dolgozol, amit nem szívesen csinálsz, akkor előbb-utóbb kiégés/tanácstalanság/boldogtalanság lesz a vége, és akkor aztán tényleg nem fogok beteljesültnek érezni az életedet.

Egy jó, értéket teremtő tanár szerintem mindig kelleni fog az embereknek, és a jó tanárokra az emberek éveken át is emlékeznek, de arra is, hogy mit tanított nekik. Én véleményem szerint próbáld meg ezt a pályát, és ne add fel akármilyen nehéz is.

2023. jún. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. Tényleg nagyon jól esett amit írtál. Mostmár jobban megfogom fontolni az egészet :)


Még januárban jöttem rá hogy szeretnék továbbtanulni, dietetikusként mert nagyon szeretek a táplálkozással foglalkozni, így levelet adtam be a suliba hogy felvenném a biológia tárgyat.

De mostanság belém jött néha az a gondolat hogy töri tanár legyek. Nagyon jó fej tanárnak tudnám magam elképzelni, sőt szerintem egy töri óra lehet a legkényelmesebb a többi óra közül ha olyan a tanár.

Azon is gondolkodtam hogy mindkét szakot elvégezzem , és egyéni vállalkozó legyek dietetikusként, de szerintem való életben terhelő lenne két egyetemi szakot megcsinálni. Voltak olyan tanáraim akik tanítás mellett tanultak. Ha ők képesek voltak rá , akkor lehet én is az lennék. :)

A beteljesülés érzés szerintem azért van mert azt hiszem hogy a többi munka nagyvilágban van , ahol én sokszor kívánok lenni, iskolában pedig kevésbé lenne olyan érzésem. Lehet ez elmúlna ha nem diákként tekintenék a sulira.



A tűzoltó az kb egy hónapja jött csak úgy az eszembe , 13 éves koromig szuperhős akartam lenni szóval nem volt váratlan számomra. Azt hiszem

30 valamennyi éves korig lehet jelentkezni rá, szóval van még bőven idő. A szemüveges dolognak szerintem majd jobban utánna nézek. : D

2023. jún. 30. 21:47
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Maximum szemműtétet is csináltathatsz, ha tényleg követelmény, hogy ne legyél szemüveges, csak az sok pénz, és utána kímélni kell a szemet sokáig.

Így van, tanár szakban a törit például nagyon jól elő lehet adni, hogy emészthető legyen, és úgy is elő lehet adni, hogy magolják be ezt meg azt.

Nekem az angol tanárom volt még nagyon jó fej, mindig interaktívan beszéltetett minket angolul, akár egymással akár vele, sokszor jött vitatémákkal, hogy vitassuk meg párban, mert kb. ez a könyvbeli témához kapcsolódik. Szerintem nagyon sokat tanultam tőle angolon kívül is. Ő például nagyon pozitív nyomot hagyott bennem és mai napig szeretettel gondolok rá.

De igen, nem kötelező egy dolog mellett elköteleződnöd, tanulhatsz mást is akár hobbiból, akár mert csak tetszik, simán lehetsz dietetikus is tanárság mellett - bár időben nem tudom, hogy hogyan lesz összeegyeztethető, mert azért a tanár dolgozatjavításai, esetleges korrepetálásai elvesznek jó pár órát még a szabadidejéből. A nagyon kedves tanárok ilyenekkel is számolnak általában.

Bár én is jelenleg hallgató vagyok, de ez a nagyvilág érzés egy kicsit mítosz (nekem legalábbis). Van csomó dolog amit csinálnék, sőt akár most is a vizsgaidőszakom végével felülhetnék egy vonatra és elmehetnék pár hétre akárhova sátorral vagy valamivel, de nem teszem, egyrészt anyagi okokból, másrészt mert azért nem akarok itt hagyni mindent, de ez hozzáállás kérdése, van aki szereti az ilyen kalandokat.

Szerintem azzal, hogy sokféle gyerekkel fogsz megismerkedni, találkozni, beszélgetni, az egyfajta nagyvilág érzés lesz, ha több emberrel vagy együtt, több emberrel foglalkozol, szerintem ez az érzés jön át (nekem legalábbis hasonló). Emellett az osztálykirándulások is dobhatnak ezen az érzésen.

Ne félj attól, hogy kimaradsz a nagyvilágból. A világban mindenkinek van szerepe, sok mindenkivel találkozol majd. Néha képzeld magad tanárszerepbe, hogy kikkel találkoznál, milyen lenne pl. egy tanári megbeszélés, stb. Bár ez inkább az iskolai világ, de engem például az is nagy örömmel töltene el, ha abban benne lennék valahogyan.

2023. jún. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3. Köszönöm a válaszodat.


Nekem csodás töri tanarjaim voltak eddig, sőt az én angol tanarjaim órain is nagyon jól éreztem magam.


Igazad van hogy nagyvilág érzés lesz több gyerekkel beszélgetni és őket tanítani. Nagyon csodás érzés lehet ha te segíthetsz valakinek és nézheted ahogyan felnőnek előtted.


Ha jól sejtem akkor tanári hallgató vagy igaz, vagy milyen szakmát tanulsz egyetemen? :)

2023. jún. 30. 22:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!