Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Corvinus egyetemen miert...

A Corvinus egyetemen miert szinte csak nappali kepzesek vannak?

Figyelt kérdés
Mesterszakoknal is ugyanezt latom, hogy nappalin inditjak el oket…
2023. júl. 3. 00:40
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Arra tudnék tippelni, hogy a nappali képzések egy fokkal nagyobb, részletesebb, mélyebb tudású végzetteket hoznak létre (vagy legalábbis ezt gondolják), és a Corvinus számára ez presztízs kérdés, hogy minőségi legyen az oktatás/diploma.

Egy levelezős hallgató általában teljes munkaidőben dolgozik a tanulás mellett, gyereket nevel, vagy akármi, de biztos, hogy nem a 100%-os fókuszát helyezi a tanulásra, az egyetemi életre, stb. Egy levelezős hallgató kisebb eséllyel fog plusz munkákat, versenyeket vállalni, hiszen alapból azért választotta a levelezőt, mert nincs annyi ideje az iskolára.

2023. júl. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

A Corvinus mindig is nívós hely volt viszonylag sok külföldi hallgató. Átlagban az egyetem méretéhez képest és az össz hallgató letszámhoz képest magasabb a nemzetközi hallgatók aránya, mint más egyetemeken. Nyilván ez végett, inkább nappali képzések vannak.

Másik mivel nagyon sok a jelentkező, mert népszerű a magyar diákok körében, ezért a hallgató létszámot, bőven sikerul feltölteni a nappali tagozaton, mivel nagyon nagy a túl jelentkezés.

További nekik fejlett az Erasmus programjuk (most nem tudom mennyire az, mert volt az botrány...), de alapvetően ehhez is célszerűbb a nappali képzések.

Továbbá lehet imázs kérdés is, úgy gondolja nappalin szélesebb körű, mélyebb tudástadó

képzéseket tud nyújtani.

Van neki körülbelül 200 partner egyeteme az is lehet, az egy megállapodás volt közöttük,hogy csak nappali indít.... Nem tudom a Corvinus működése már régóta kicsit más mint a többi egyetemén.

2023. júl. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom ezt honnan vetted kérdező, rengeteg hétvégi szak van a Corvinuson, alapképzésen is és mesterképzéseken is.


1. “Egy levelezős hallgató általában teljes munkaidőben dolgozik a tanulás mellett, gyereket nevel, vagy akármi, de biztos, hogy nem a 100%-os fókuszát helyezi a tanulásra, az egyetemi életre, stb.”


Ez igaz, viszont általában vagy dolgozik mellette, vagy másik (nappali) szakra jár, emiatt a levelezősök általában jobbak, mint a nappalisok. Többnyire idősebbek is, sokadik diplomájukat szerzik, tapasztaltabbak, gyorsabban és hatékonyabban tanulnak.


“Egy levelezős hallgató kisebb eséllyel fog plusz munkákat, versenyeket vállalni, hiszen alapból azért választotta a levelezőt, mert nincs annyi ideje az iskolára.”


Viszont többnyire szakmai főállása van, főleg mesterszakon. Azt határozottan cáfolnám, hogy a levelezősök ne OTDK-znának, személyesen ismerek Corvinusos levelezős OTDK 3. helyezettet.

2023. júl. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3 [link]


Lehet nekem kerulte el valami a figyelmemet, de alapkepzesnel a munkarend mindenhol nappali, mesterkepzesnel 2 kivetellel szinten.

2023. júl. 3. 10:02
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

#3: Ha megnézed a Corvinus által idén februári és szeptemberi indulással meghirdetett képzéseket, egyetlen levelezős képzést (közgazdásztanár mesterképzés) és egyetlen esti képzést (gazdaságinformatikus mesterképzés) találsz. Más szóval a Corvinus lényegében teljesen átállt a kizárólagosan nappali tagozatos képzésre, alapképzésen és mesterképzésen is.


A magukat csúcsegyetemeknek tartó egyetemeken manapság elég gyakori jelenség, hogy levelezős képzéseket alig vagy egyáltalán nem indítanak. Ennek szerintem két oka is van. Az egyiket úgy írnám le, hogy egyfajta szakmai sznobság: az oktatók azon meggyőződése, hogy jó szakembereket nem lehet levelezőn képezni. A másik pedig az, hogy a levelezős képzések konzultációi általában péntek-szombatokon vannak, s az oktatóknak nem sok kedvük van a hétvégéiket feláldozni, ha nem muszáj.

2023. júl. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Onnan kezdve, hogy nem hirdetnek marketing alapszakot, gyakorlatilag utat engedtek a konkurenciának (ELTE, BME, BGE), hogy átvegyék a piacot. A kis- és nagyvállalati üzleti funkciók legalább fele marketing funkció, és bár nagy részüket be lehetne elvileg tölteni más gazdasági szakkal is, senki nem fog alulképzett pályakezdőkkel vesződni, ha van szakirányos jelentkező is.


A levelező képzések eltörlése pedig epic fail, a munkaerőpiac értékesebb része megy a konkurenciához.


Lehet, hogy jobb is, hogy abbahagyták a marketing alapképzést, nagyon nem értenek a marketinghez (se).

2023. júl. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Az ELTE-GTK sem indít már levelező tagozatos képzéseket.
2023. júl. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

ELTE mesterf még indít levelezőn, de azért érdekes döntés ez részükről is mikor a mesterképzéseiket pl. pont ezzel reklámozzák hogy munka mellett is könnyen elvégezhetőek.

Alapszakot nem itt végeztem úgyhogy passz mennyiben tér el, de a mestert én is nappali csinálom meló mellett. Az előadásokat videóra veszik és visszanézhetőek, a gyakorlatok itt nem kötelezőek mert nem új anyagot adnak le csak az előadás elmélyítése, nincs jelenléti illetve nem is aláírásra mennek a tárgyak. Lehet évközben megajánlott jegyet kapni vagy vizsgaidőszakig el lehet húzni. Ha ugyanilyen az alapszak igazából ELTEn működhet a nappali is meló mellett.

2023. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
A corvinusról jöttek a leggynegébb számvitelesek az irodámba, már évek óta be se hívom őket. Ennyit a színvonalról.
2023. júl. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9. Melyik egyetem hallgatóiról van jó benyomásod?
2023. júl. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!