Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ahhoz hogy valaki PR-os...

Ahhoz hogy valaki PR-os (Public Relations) legyen, mit kell elvégeznie? És mi a helyzet a HR-el?

Figyelt kérdés
2008. dec. 30. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1.mmunikáció és méditudomány szakon Pr-szakirány,

2.mánerőforrás szakot,vagy

3.andragógia (felnőttképzés) szakon személyügyi ügyintéző szakra menni...-ez a legújabb,nem olyan régen van..


írd be googleba, kiad egy csomó találatot,melyik suliban vannak ezek.

2008. dec. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

az első 2-t valamiért elgépeltam:szóval->

1.kommunikáció és médiatudomány szak

2.humán erőforrás szak

2008. dec. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én humán erőforrás menedzsernek tanulok, ez kell ahhoz, hogy HR-es lehess.
2008. dec. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Esetleg ha valakinek lenne kedve leírni, hogy miért épp ezt választotta és hogy érzi magát azon a szakon egyetemen, nagyon megköszönném :)
2008. dec. 31. 13:29
 5/5 anonim válasza:

A Heti Válasz által kiadott 'Felsőoktatási Rangsor 2009' -ben olvastam, hogy a megkérdezett kommunikációs ügynökségek többsége nem várta el szakképesítés meglétét. Helyette inkább egy rangosabb intézményben elvégzett alapképzést várnak el. - Ugyanakkor, ha gyakornokként nem dolgoztál valamelyik ügynökségnél, akkor jobb, ha van ilyen képesítésed.


Több lehetőséged is van, attól függően, hogy mit is akarsz valójában. Egy multinacionális cégnél lehet nem nézik, hogy mit végeztél, ha emberileg megfelelsz, de ettől fügetlenül, ha fel is vesznek javaslom végezz el egy szakmai képzést.


Kommunikáció szak - pr szakirány (alapszak)

Public Relations szakirányú továbbképzés (diplomásoknak)

PR ügyintéző (középfokú OKJ-s képzés)

Intézményi kommunikátor (felsőfokú OKJ-s képzés)


Amúgy én a BKF PR kommunikáció szakirányú továbbképzését végeztem el, mivel munka mellett is kivitelezhető volt (szombati képzések). Ráadásul gyakorló szakemberek tartották az órákat. Ajánlom.


Üdv,

[link]

2010. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!