Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lenne értelme egy fizikus...

Lenne értelme egy fizikus OKJ, képzésnek? Te elmennél?

Figyelt kérdés

Állítólag sikerszakma és kevesen mennek oda. Ma már az óvodapedagóusokat is OKJ-nek fogják képezni hazánkban és régóta van már pedagógiai asszisztens OKJ szakma. Jöhetne egy fizikusi is?


Szerintem itt sokan elmennének -.-



2023. júl. 11. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Hat ha igy haladunk tovabb, akkor lassan mar az ELTE-n is okj-s gyorstalpalosok fogjak tanitani a kvantummechanikat.
2023. júl. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Az okj egy technikusi szintű szakmunkát jelent, egy szűkebb terület alapjait fekteti le gyakorlati hangsúllyal.


Ezen a területen a muka oszroszlán részét aztán a technikusokkal végzik mérnök/diplomás szakemberek felügyelete alatt.


Namost a fizikus túl átfogó terület ahhoz, hogy kellő specifikus tudást tudj átadni, vagy akkora lesz ez anyag, hogy nem lehet átadni 2 év alatt, hanem felkúszik 3-4 évre az már kitesz egy bsc képzést.


Ehelyett vannak elektrotechikusok, gépésztechnikusok, optikusok, stb. Ezek egy sokkal szükebb területen kapnak mélly szakértelmet.

2023. júl. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3%
Én nem mennék el, mert világ életemben utáltam a fizikát és örülök, hogy megszabadultam tőle! :D
2023. júl. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mojjo ***** válasza:
88%
Méghogy OKJ? Miért nem rögtön egy hétvégés gyorstalpaló?
2023. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Fizikus bootcamp. Lol.
2023. júl. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Még BSc sem elég ahhoz hogy valaki rendes fizijus legyen. Ahhoz kell minimum az MSc, de leginkább PhD. Semmit sem lehetne leadni OKJ időben, így semmi értelme nem lenne
2023. júl. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Végül is, bele lehetne passzírozni ennyi időbe a vektorszámítást, kisfizt, elmfizt, szilfizt, stb - t, stb- t, csak épp az, aki 0 - ról indulva képes lenne mindent készségszinten elsajátítani, szerintem simán kitehetné a profiljára, hogy zseni (a szó valódi értelmében). Ilyenből meg azért nincs olyan sok.
2023. júl. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
OKJ szívsebész professor emeritusi papírt akarok!
2023. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xp ali ***** válasza:
100%
Pontosan mivel lenne több, mint egy középsulis emeltes fizika? De am azzal a fizikával amit a középsuliban tanítanak, a tudományos életben semmit se lehet kezdeni. Max takarítani a fizikusok után a wc-t. A fizika 80% matek, 20% fizika. Nyiss ki egy elméleti mechanika könyvet, csakhogy ne kvantummechanikát említsek. Vagy kvantumelektrodinamikát. Hogyan értenél ebből bármit is pár félév analízis meg mindenféle egyéb elvetemült matek nélkül?
2023. szept. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!