Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Módosítsak sorrendet????...

Módosítsak sorrendet???? Jogász szak Debrecen vagy Miskolc??? Ma még megtehetem.

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve. Miskolc és Debrecen van megjelölve. Debrecen elvileg kemény, mindenki azt írja itt, félek, hogy csicskítani fognak keményen. Miskolcról meg csúnyán mondva kb azt hallottam, hogy akaratlanul is hozzavágnak egy jogász diplomát az emberhez, szóval nemtom melyikkel járnék jobban. Félek, hogy sok szívással járna a debreceni. Jó nyilván Miskolcon is tanulni kell, csak tematikát elnézve is kevesebb a szivatás. Viszont Debrecent meg jobban ismerem, itt már járatos vagyok. Most Debrecen van első helyen. Maradjon vagy változtassak? Most elbizonytalanodtam.

2023. júl. 12. 06:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Debrecen, nyilván. Az egyetem nehéz, a jogi egyetem meg pláne, de jogász akarsz lenni vagy nem?
2023. júl. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Miskolc pont nem az a hely, ahol hozzád vágnak egy jogász diplomát. Rengeteg miskolci jár Pécsre inkább, mert Miskolcon magasabbak a követelmények.
2023. júl. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
37%

Hát téged jól átkurtak akkor, pont Debrecenbe az egész jogász szak egy vicc, nagyon nem is ér sok mindent, több ismerősöm is inkább Miskolcon végzett mert a miskolci ajk sokkal elismertebb, sokkal nagyobb a követelmény, Debbe csak így van Jogász szak aztán ennyi.

Ha csak kell egy jogi diploma, és nem feltétlen Jogász akarsz lenni akkor Debrecen, ha ténylegesen elismertebb jogi körökbe akarsz bekerülni, egyértelmű Miskolc

2023. júl. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
6%
Debrecen a legalja, de Miskolc se jobb. Vidéki egyetemek közül csak a szegedi a nívós. Minden más egyetemen kapott diplomát körberöhögik. Ja és ez a sok jogász csak arra jó, hogy a bürokratikus sz@rkeveréssel megkeserítsék az emberek életét. Egyik legkártékonyabb "hivatás".
2023. júl. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"Hát téged jól átkurtak akkor, pont Debrecenbe az egész jogász szak egy vicc, nagyon nem is ér sok mindent, több ismerősöm is inkább Miskolcon végzett mert a miskolci ajk sokkal elismertebb, sokkal nagyobb a követelmény, Debbe csak így van Jogász szak aztán ennyi."


Akkor téged k.rtak át inkább az ismerőseid, mert én is hallom, hogy tucatjával mennek át Miskolcra Debrecenből, méghozzá azért, mert nem bírják a debreceni követelményeket, Miskolcon meg kb. beugrók és kötelező zh-k nélkül megy a legtöbb tárgy.


Csak, hogy ne az legyen, hogy a levegőbe beszélek, bemásolom példának a római jog tematikát mindkét egyetemen:


Ez a miskolci:

[link]


Ez pedig a debreceni:

[link]


Érdekes módon a miskolcinál nem látom, hogy zh és jogesetmegoldás kellene csak az aláíráshoz. Ja, és ismerősöm mondta, hogy pontlevonásos zh. Vagyis rossz válasz minusz. Minden az alaírásért. Szóval én nem tudom neked milyen ismerőseid vannak, itt aki benne van, mindenki azt mondja, hogy sokkal barátságosabb Miskolcon. Csak nekem meg totál idegen, meg Debbe vannak ismerősök, itt vagyok közelebb stb. Csak emiatt vacillálok egyébként.

2023. júl. 12. 12:14
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Menjél Debrecenbe!
2023. júl. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A hármast úgy làtom a tények kicsit elcsendesítették. Amilyen vehemensen idejött, hogy jól átk.rtak így meg úgy, merthogy a miskolci sokkal nehezebb, sokkal több anyag stb., valszeg kicsit arconcsaphatta a valóság, amikor az általam belinkelt hivatalos tematikából kiolvasható, hogy egy rómaixjogon pl. semmit se kell csinálni aláírásért se, meg 50% felett kettes, míg Debbe zh, jogeset, beugró minden van xd.
2023. júl. 12. 21:03
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
#7 minek tetted fel egyáltalán a kérdést? A válaszaidból világosan kiderült, hogy Debrecenbe akarsz menni. Problem solved. Szívesen.
2023. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"A válaszaidból világosan kiderült, hogy Debrecenbe akarsz menni."


Pont, hogy Debrecentől félek, nemtom neked hogy jött ez le a válaszból. Ezért is voltam tanácstapan, mert Miskolcra jobban szerettem volna a könnyebbsége végett, csak az totál idegen város, se ismerős, se senki nincs ott, bejárás is sokkal neccesebb. Így végül maradt a sorrend az eredeti szerint.

2023. júl. 13. 06:26
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
Az aláírásért zh-val mi a baj? A zh-n ugyanazt kérik, amit a vizsgán is fognak, így valójában segítenek a felkészülésben. A legtöbb diák (incl. me) nem tanul szorgalmi időszakban, a nem zh-ztató tanárok elsőre jófejnek tűnnek, de valójában magukra hagyják ilyen szempontból a diákokat.
2023. júl. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!