Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hamarosan kezdem a jogsit és...

Hamarosan kezdem a jogsit és ahova én megyek, ott nem az iskola tartja az elsősegély vizsgát, hanem külön felkell hívnom a vöröskeresztet ha jop tudom és ők mondják mikor mehetek vizsgázni stb. (?)

Figyelt kérdés
a kreszt online szeretnék csinálni, abban benne lesznek az elsősegélyhez a tananyagok, vagy erre van valami külön oktatás?
2023. júl. 13. 08:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenhol így van, az elsősegély mindenhol a Vöröskereszt hatásköre, sehol nem vizsgáztat se az NKH, se az iskola. Talán nincs benne alapból, de van lehetőség olyan tanfolyamot is venni, vagy valahova személyesen elmenni. Elég sok helyen van ilyesmi.
2023. júl. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk az autóiskolában volt tantermi elsősegély oktatás, de aki tartotta, az a Vöröskereszttel volt összeköttetésben. Aztán ugye nála tudtunk jelentkezni a vizsgára, de vizsgázni mi is ugyanúgy a Vöröskereszt kirendelt épületébe mentünk. Igazából mindenhogy a Vöröskereszt tartja a vizsgát, szóval itt az autóiskolának tényleg nincs sok köze. Esetleg ha személyes tantermi elsősegély oktatás érdekel, akkor lehet hogy a te autóiskoládban tudnak segíteni, hogy pontosan merre van ilyenre lehetőség. De ha felmész a Vöröskereszt weboldalára, akkor ott kint van, hogy melyik megyében hol tudsz érdeklődni a tanfolyamról. Sajnos a személyes tanfolyam szerintem már egyre kevesebb helyen elérhető és nyilván az fix időpontokban zajlik, szóval sokszor nehezen megoldható, hogy az ember bejárjon rá, de szerintem meg van az előnye a személyesnek. De azt hiszem vannak olyan elsősegély tanfolyamok, amit nem feltétlen a Vöröskereszt szervez (? ez így kérdőjelesen, de nyilván mindenhogy a Vöröskeresztnél lesz a vizsga). Szóval ha a személyes oktatás érdekelne, akkor annak utána kell nézni hogy helyileg hol van ilyesmi.


Amúgy az E-Titán alapjáraton véve nem tartalmazza az elsősegélyhez a tananyagot, vagyis pár éve nem tartalmazta, de azt hiszem az E-Titánnál van lehetőség arra, hogy azt a tananyagot is megvedd, de alapjáraton véve nincs benne.

2023. júl. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!