Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora összeből jöttök ki?

Mekkora összeből jöttök ki?

Figyelt kérdés

Kollegisták, ti mekkora összegből jöttök ki egy héten/hónapban és ezek kb. mit takarnak?

Gondolok itt a kajára és azok árára, bérletek, kondibérlet, szórakozás stb.



2023. júl. 19. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Én kb havi 150 ezret adnék havonta a gyerekemnek, ha a koli/albérlet ki van fizetve.

Persze ha ennek a többszörösére is simán futná, akkor ennél többet is adnék.

Viszont ebből a 150-ből faragni már nehéz.

2023. júl. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyban függ attól, hogy mire van igényed és kicsit talán attól is, hogy melyik városban fogsz tanulni.


Én Pécsen vagyok egyetemista, két hetente járok haza, néha vonattal, néha busszal, így vonat/buszjegyre kb havi 8 ezret költök.

Városon belül gyalog közlekedek, úgyhogy buszbérletet nem szoktam venni.

Kollégiumban ingyen lakok, szóval lakhatásra sem kell költenem.

Meleg ebédet itthonról szoktam vinni magammal 4-5 napra, a két hét alatt 2-3x eszek a koli menzáján (egy menü kb 2000 Ft), a többi napra magamnak főzök egyszerű ételeket. Élelmiszerboltba általában hetente-kéthetente egyszer megyek és 7-15 ezret szoktam fizetni. Szóval a menzás ebédekkel együtt kajára kb 40 ezer megy el havonta.

Nem vagyok túl bulizós fajta, ha egy szorgalmi időszak alatt 2-3x elmegyek a kari buliba (ahova a hallgatók ingyen bemehetnek), az bőven kielégíti az én igényeimet.

Kondiba nem járok, az egyetemi uszodába szoktam eljárni, vagy a szabadban futok, amik ugye szintén ingyen vannak.

Ami nálam még nagyobb kiadás szokott lenni, az a nyomtatás. Azt nem tudom neked megmondani, hogy egy hónapban összesen mennyit költök rá, mert még sose számoltam össze (általában egyszerre csak pár oldalt nyomtatok), de ha otthon nincs nyomtatód és nem tudsz laptopról tanulni, akkor erre nagyon sok pénz el tud menni.


Nekem most hirtelen ezek jutottak eszembe.

Én most második félévben havi 65 ezer forint szoctámot kaptam (első éves voltam, így tanulmányi ösztöndíjat még nem kaphattam), a szüleim havi 10-15 ezret tudtak adni és én ennyiből is meg tudtam élni, de mint láttad nem voltak nagy igényeim.

2023. júl. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Korábban 130-at adtam a gyereknek, most 160-at.
2023. júl. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez nagyban függ attól hogy BP vagy vidék, illetve hogy mik az igények. Én a nagy áremelkedések előtt 110 ezret kaptam szülőktől és vidéken szobát béreltem.

Akkor a szoba és a költségei kb 45 ezer volt, a kaja kb 40 és a maradékkal tudtam gazdálkodni.

Ma már azt mondanám hogy ugyanezt kb 150 ezerből lehet megtenni.

2023. júl. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 100k-ból éltem meg Szegeden, most végeztem. 3 éve, elsősként 40-50 is elég volt.


utazás: országbérlet havi 1800 ft (korábban az utazások darabja volt ennyi), tanulóbérletet mindig kaptam, ingyen utaztam városon belül, bár volt biciklim is.

koli: 9k

tancucc sosem kellett vagyis csak papír meg toll, ez évi 3k nagyjából


Nem vagyok nagyon bulizós, olcsón berúgok plusz a koliban is voltak bulik ingyen (pia is ingyen néha)

Szóval a kajára ment el a legtöbb pénz.

Ingyen járhattam edzésre az egyetemre, bár egy ideig volt külön bérletem is (10k havonta)


100-at kaptam a szüleimtől. Ha extrás dolgot akartam azt a fizetésemből, ösztöndíjakból stb fizettem. De alapvetően a szüleim kifizették a minimum életszínvonalam (először 50k az utóbbi fél évben 100k), úgy hogy ez kb kényelmes legyen. Mellette dolgoztam, nyertem pályázatokat, kaptam ösztöndíjat, ezekből mehettem utazgatni vagy félretettem.


Ha lesz gyerekem hasonlóan fogom csinálni. Kifizetek annyit, amiből megél aggódás nélkül, de nem luxusban. (Ha kell adok még persze) És bíztatom, hogy dolgozzon, hogy legyen plusz saját pénze is.

2023. júl. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
27%

Havi 230-250 elmegy. Téli időszakban csak az autóra megy el 200 ezer, így nyáron valamennyivel kevesebb, így kijövök olyan 230 ezer körüli összegből. Mondjuk nem kollégista vagyok, hanem már melòzok, és mellette estizek. Mondjuk ingázok is, azért megy el a kocsira ennyi.

Ami nekem extra még az az, hogy ha nincs időm, akkor étterembe megyek enni/mert nem 8-tòl 16-ig dolgozom, hanem össze-vissza, és 2 éjszakás műszak között nem mindig van időm főzni/. De mindennap főtt ételt próbálok enni.

2023. júl. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!