Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat témaválasztásnál...

Szakdolgozat témaválasztásnál mi van, ha nem sikerül olyan témára lecsapnom, amiről tudnék írni ?

Figyelt kérdés
Az őszi félévben kell szakdolgozatot írnom, gazdálkodási és menedzsment alapszakon tanulok. Jelenleg fogalmam sincs miről fogok összehozni 40 oldalt kb, megnéztem a választható témákat, de elég kevés van belőle amire azt mondom, hogy tudnék írni a témában. Az egyetem honlapján azt írják, hogy a témaválasztásnál a jelentkezés gyorsasága dönt. Mi van , ha elviszik előlem azt a néhány témát, amiről lenne elképzelésem? Terveztem, hogy elkezdek írni valamit , már a nyári szünetben is, de teljesen kétségbe vagyok esve, mert így nem látom értelmét. Ti hogy oldottátok meg? Tudtátok előre, hogy miről fogtok írni, vagy felvettetek egy szimpatikus témát és menet közben alakult ki?
2023. júl. 22. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egészen így megy. Függetlenül attól hogy milyen témát választasz, bele kell mélyedned, alaposan utána kell olvasnod. Tehát olyan témát válassz, ami így messziről érdekesnek tűnik, vagy legalábbis amitől nem áll fel tőle a szőr a hátadon. A szakirodalom nyálazásával fogod tölteni a legtöbb időt, erre készülj. Az írás csak utána jön, és az már a legegyszerűbb része.
2023. júl. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Épp ezt mondom, hogy mi van, ha nem jut nekem olyan téma, amiről szerintem tudnék írni. Minden nap ez nyomaszt, augusztus 23-tól van témaválasztás, de már ki vagyok borulva. Másoknak is ilyen nehezen ment, vagy hogy kéne egyáltalán ehhez hozzá állni? Mert pl a megadott témák közül szimpatikus a "Területi árkülönbségek vizsgálata", akkor azon belül nekem kell kutatómunkát végeznem és egy szimpatikus részterületről írnom?
2023. júl. 22. 14:43
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert pl ha mondjuk ha a "Tőkepiaci ügyletek" témáról kéne írnom el se tudom képzeli, hogy mit csinálnék.
2023. júl. 22. 14:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg épp ezt mondom, hogy az elején nyilván senkinek nincs mit írnia amíg eleve alig tud valamit a témáról. Kiválasztasz valamit ami nagyjából szimpatikus, a témavezető meg majd segít leszűkíteni és ajánl szakirodalmat kiindulásnak.
2023. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Így már világos, köszönöm.
2023. júl. 22. 14:59
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"Épp ezt mondom, hogy mi van, ha nem jut nekem olyan téma, amiről szerintem tudnék írni. Minden nap ez nyomaszt, augusztus 23-tól van témaválasztás"


Inkább kezeltesd a mentális betegségedet a pszichológussal mert ha le is diplomázol ilyen mentalitással te sehol nem fogod megállni a helyedet a munka világában. A szakdolgozat a világ egyik legegyszerűbb dolga amit minden diplomás ember abszolvál -többségük különösebb erőfeszítés nélkül-.

2023. júl. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincs mentális betegségem, nyilván te még soha nem stresszeltél semmin. Nem is értem az ilyen minek van itt... gondolom valami szatyros proli vagy, akinek van egy okj vizsgája valami 2 hónapos gyorstalpaló tanfolyamról, de itt névtelenül vered a nyálad.
2023. júl. 22. 15:47
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7. A 6-os egy troll, aki sosem jár egyetemre esetleg általános iskolai végzettsége van és idejár kiosztani másokat.
2023. júl. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!