Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE-MK Mezőgazdasági és...

SZTE-MK Mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnöki szak elvégzése után, milyen lehetőségei vannak az embernek?

Figyelt kérdés

Ugye itt élelmiszeripari gépész szakirány van.

Hasonló lehetőségek vannak mint pl a sima gépészmérnök szakon?

Vagy csak kizárólag agrár/mezőgazdasági cégnél lehet elhelyezkedni?

Akik elvégezték, hol tudtak elhelyezkedni?



2023. júl. 27. 10:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nemrég végeztem az MK-n gépészmérnökként. A mezőgépész szakról csak annyi tapasztalatom van, hogy elég sok volt az átfedés a két szak között. A képzés vége felé vált inkább ketté a szak, mert a mezőgépészeknek egyre több mezőgazdasági és élelmiszeripari tárgya lett, míg a gépészeknek inkább általános gépész és műszaki tárgyai lettek.


Az elhelyezkedésben szerintem nincs túl nagy különbség, mert itt a Linamarnál nem egy kolegám van, aki Szegeden mezőgépészként végzett, és nincs köztünk semmi különbség téve.


Válaszd azt, amelyiket szeretnéd, mert az élet nem ezen múlik! Az elhelyezkedés legtöbbször kapcsolatok kérdése, nem feltétlenül a végzettség neve vagy helyszíne számít.


Ha van még konkrét kérdésed a szegedi képzésről, akkor írj privátban, igyekszek segíteni!


Sok sikert!

2023. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!