Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötezően választható foglalkoz...

Kötezően választható foglalkozás kollégiumban?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem kollégiumba és fel is vettek, viszont a házirendbe olvastam, hogy kell választani kötelezően egy foglalkozást (gondolom sport meg hasonlók). Akiknek jó az átlaguk azoknak minden nap van 18-21 óráig kimenőjük (ebbe én beletartozok) és, ha jól értelmeztem akkor ezek a foglalkozások pont akkor vannak amikor a kimenő. Amelyik foglalkozásra jelentekezünk, azon kötelező résztvenni. A baj az, hogy nekem akkor lenne külön órám. Ha a szülő ír a nevelőnek, hogy külön órám van akkor elengednek? A házirenben csak a szilenciumról írtak, hogy a kéri elengednek. Ezek a foglalkozások hétfő, kedd, csütörtökön vannak. Azt sajnos nem tudom mennyin kell részt venni, nekem csak a hétfő lenne a jó. Az iskolában, ahol a kollégium van csak szerdán van ügyelet, de kollégiumos tanár nem lesz már, szóval ott csak a beköltözéskor tudom megkérdezni. Aki volt kollégiumos meg tudná írni, hogy náluk volt-e ilyen kötelezően választható foglalkozás és, ha valami más elfoglaltságod volt, akkor el lehetett-e menni?

2023. júl. 30. 05:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha van magánórád akkor arra el fognak engedni.
2023. júl. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a magánóra beszámítható volt anno gimiben.
2023. júl. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel már az adott kolesznak is írhattál volna, akkor tuti választ kaphatnál. Egyébként meg nem egységes szabályok szerint működik az összes létező kollégium, úgyhogy hogy mással máshol máskor hogy volt, az semmit se jelent rád nézve.
2023. aug. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!