Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostan hallgatók! Milyen...

Orvostan hallgatók! Milyen című tankönyvekből tanultok? És hol szereztétek be?

Figyelt kérdés
2010. okt. 14. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Kicsit légyszi szűkítsd le a kört :D Tehát biosz mellett fizikából vagy kémiából akarsz érettségizni, és melyikből milyen szinten? :)
2010. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát nem terveztem az érettségit, mivel már egyetemen vagyok, de ha már rákérdeztél akkor egy emelt biosz jó lenne :D Bár nagy álmom, hogy orvos lehessek csak sajnos elrontottam :(

Pusztán nagyon érdekel engem az orvoslás és kíváncsi lennék milyen tankönyvekből tanulnak ott az egyetemen az általános orvostan hallgatók :)

2010. okt. 14. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, félreértettem a kérdést, azt hittem felvételiző vagy :) Amúgy biosz emeltre a panemsulis zöld könyvből készültem. Ha szeretnél orvos lenni, még nem késő, az egyik csoporttársam már majdnem elvégzett egy másik szakot, mikor újraérettségizett, és most orvosnak tanul :) Amúgy nézegethetsz pl. Anatómiai atlaszt (SOBOTTA) , vagy funkciós anatómia című könyvet, most elsőben az a bibliánk :D
2010. okt. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Csak még ennyit, hogy hogyan készüljek egy érettségire egyedül? Főleg emeltre... Vagy esetleg vannak külön biológát vagy kémiát oktató magántanárok?

De ha már itt tartunk nekem kompletten egy teljes új érettségi kéne... :(

2010. okt. 14. 20:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Mikor érettségiztél? Egyébként vannak ilyen kurzusok, magántanárok viszonylag olcsón, akik jól fel tudnak készíteni :) Amúgy inkább emelt kémiát ajánlanék emelt biosz helyett, mert annak sokkal több hasznát veszed az egyetemen.
2010. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nyáron volt az érettségim...:S

És igen hallottam már párszor, hogy kémiát érdemes csak lehetséges hogy az nehezebben menne mint a biosz.

Attól is tartok, hogy ugyebár készülni kell a zárthelyikre és nem tudom hogy mellette tudnék-e tanulni érettéségire

2010. okt. 14. 20:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazság szerint neked kell eldöntened, hogy melyik a fontosabb (pl. ha a második félévedet passziválnád, ott lenne az idő tanulni). A kémia meg tanárfüggő. Ha sikerül találnod egy jó csoportot, magántanárt, akkor nem nagy ördöngösség az emelt sem :)
2010. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazság szerint én benne lennék, hogy érettségire tanulok teljesen, csak szüleim nem lennének benne :S

Az a legfőbb gond, hogy nem hisznek benne/bennem :(

2010. okt. 14. 21:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Anat atlasz: Sobotta vagy Szentágothai, esetleg Yokochi

Anat könyv: Funkcionális anatómia (Szentágothai - Réthelyi)

Röhlich: Szövettan

Langman: Embryologia


Kémia: Gergely Pál – Erdődi Ferenc – Vereb György: Általános és bioszervetlen kémia

Gergely Pál – Penke Botond – Tóth Gyula: Szerves és bioorganikus kémia


Bikémia: Ádám Veronika: Orvosi biokémia


Élettan: Fonyó. Az orvosi élettan tankönyve


Emellett van még kismillió jegyzetünk...


De ha még nem jársz egyetemre, teljesen felesleges beszerezni őket. Inkább az érettségire tanulj:)

Meg amúgy is...orvosisoknak olcsóbbak a könyvek év elején... (egy Sobotta atlsz pl 42 ezer forint..., a Szövettan 16 ezer, élettan szintén, biokémia "csak" 10 körül.) Ilyen áraknál nem jön rosszul az a 10-20%-os kedvezmény:D

2010. okt. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!