Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gimnázium elvégzése után...

A gimnázium elvégzése után lehet még papírt szerezni a diszkalkuliámról?

Figyelt kérdés

A matek végig nagyon rosszul ment, éppen hogy átmentem 25 ponttal az érettségin (ezt is rengeteg gyakorlással értem el).

Jövőre újraérettségiznék, de félő hogy az új rendszerben a gyenge matek eredményem miatt buknám el a felvételit.

Így utólag még kaphatok belőle felmentést? (az lenne a cél hogy kiválthassam a matek érettségit valamilyen másik tárggyal)



2023. aug. 1. 10:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Már van egy érettségid matekból, így nem fogsz rá semmi felmentést kapni
2023. aug. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy másik tárgyból akkor is csinálhatsz érettségit, ha van matekból már egy érettségid. Nem hiszem, hogy ki lehet törölni a már elvégzett matekot.
2023. aug. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Az hogy egy tárgy "nagyon rosszul megy" az nem egyenlő azzal hogy diszkalkuliás vagy. A diszkalkulia egy komoly betegség, ha valóban az lennél te hiába gyakorlod reggeltől estig a matekot, 2 számot nem tudnál normálisan összeadni... mai divatos világban amikor mindenki diagnosztizálja magát minden baromságra pl: depresszió, ADHD és egyéb hülyeségekre csak mert rosszabb a kedvük ugyanúgy ráfogják diszkalkuliára azt hogy gyengébben teljesítenek. Neked semmi közöd sikeres matek érettségivel a valódi diszkalkulia betegségi spektrumhoz.
2023. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#3 de igen, többen mondták, köztük a matektanárom is. A diszkalkulia nem csak arról szól, hogy nem tudsz 2 számot összeadni.

2023. aug. 1. 11:18
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

"de igen, többen mondták, köztük a matektanárom is."


Akkor kellett volna menni utána. Mar nem tudsz semmit tenni

2023. aug. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

"A diszkalkulia nem csak arról szól, hogy nem tudsz 2 számot összeadni"


Látom nem csak a matematika nem megy de a szövegek értelmezése sem, mert én ezt egy szóval nem állítottam. Gondolom a többi érettségid sem 95% feletti... Te egyszerűen buta vagy mint a s*gg, aki diagnosztizáltatni akarja magát egy olyan betegségre amitől nem szenved csak hogy ezzel előnyhöz jusson. Ha komolyan vennék a diszkalkulia kivizsgálását és nem hasraütésszerűen állapítanák meg hanem komoly agyi mágneses kórképekre támaszkodva én 100%-ra merem állítani, hogy neked semmi olyan elváltozásod nincs a spektrumban ami a diszkalkuliás betegeknél jelentkezik.


Hogy ebben miért vagyok biztos?

Azért, mert egy valódi diszkalkuliás betegségben szenvedő soha az életben nem lenne képes 25%-ot produkálni egy érettségin... nekik nem hogy a 12-es tananyag (logaritmus, hatványozás, egyenletek megoldása, logikai feladatok) nem megy hanem az általános iskolás matematika meghaladja a képességüket, de még az is hogy egy analóg órát le tudjanak olvasni vagy a boltban a visszajárót meg tudják számolni.

2023. aug. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%

Hová szeretnél felvételizni? Ha egy szakra feltétel a matek érettségi, akkor ha felmentenek belőle, az azt jelenti, hogy oda nem mehetsz. Hogy gondoltad? Egy mérnök felmentést kap matekból? Akkor majd ki tervezi meg helyette, ami a munkaköréhez tartozik?

Válassz másik tárgyat, ami jobban megy. Jogra nem olyan nagy baj a matek kettes érettségi.

2023. aug. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

Érettségi bizonyítványon NEM lehet javítani. Hiába írsz újra egy kötelező tárgyat, arról csak egy tanúsítványt fogsz kapni. A bizonyítványban továbbra is az eredeti százalék fog szerepelni és továbbtanulásnál a tanulmányi pontokat abból fogják számolni. Ha továbbtanulás miatt szeretnél ismétlő érettségiket tenni, akkor azt javaslom, hogy csak abból a két tárgyból menj amit az adott szakra kérnek és próbálj meg duplázással bekerülni.

Ha pedig nem továbbtanulás a cél akkor nem is értem, hogy minek szeretnél ismétlő érettségit tenni.

2023. aug. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Már hogy ne lehetne javítani? A tanusítványt veszik figyelembe ha annak jobb az eredménye.

A kérdés pedig nem erre vonatkozott.

2023. aug. 1. 16:22
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A nyolcasnak igaza van. Az érettségi átlagot csak a bizonyítványból számolják, nem a tanúsítványból. Ezért van az, hogy ha valaki pl. szintemelőzik angolból, akkor célszerű a középszintű (valószínűleg) jobb százalékát kérni a bizonyítványba, hiszen magasabb átlagot számolnak vele. A bizonyítványt tehát semmi nem írja felül, így ha pl. valaki orvosira akar menni biosz-kémiával, akkor neki tök felesleges újraírnia a matek érettségit, hiszen az érettségi átlagon nem lehet ilyen módon javítani.
2023. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!