Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem bekerülni kollégiu...

Van esélyem bekerülni kollégiumba, ha Budapesten lakom?

Figyelt kérdés
Károli Gáspár Református Egyetemre megyek, és nagyon szeretnék kollégista lenni, de Budapesten van ugye az egyetem, és én is itt lakom. Másoktól úgy hallottam kevés esély van így bejutni, mert értelemszerűen azok mennek koliba, akik vidéken laknak. Érdekelne esetleg van-e valakinek erről tapasztalata.

2023. aug. 1. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Esélytelen.

Ja és etikátlan. Miért akarod mástól elvenni a helyet akinek TÉNYLEG szüksége van rá?

2023. aug. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem mástól szeretném elvenni a helyet, csak egy jó lehetőségnek tartom arra hogy elköltözzek otthonról és jobban önállósodjak, megismerjek új embereket.
2023. aug. 1. 11:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minél messzebb laksz az egyetemtől, annál nagyobb elsőbbséget élvezel a koliknál. Így szerintem is felejtős a koli. Viszont azt már senki nem fogja megakadályozni, hogy bérelj egy lakást, az egyetemhez közel.
2023. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Más meg jó lehetőségnek tartja arra, hogy egyáltalán tudjon egyetemre járni. Engem személy szerint több mint 150 km-ről nem vettek fel koliba, csak mert mindkét szülőmnek volt munkája (bár a keresetük nagyon messze volt a jótól). Cserébe több tucat pestiről tudok, aki átjelentkezett a nagymamához meg hasonló trükköket követett el, csak hogy ne maradjon le a kolis bulikról. Elvégre kit érdekel, ha más milliós diákhitelt szed össze az egyetem végére, hogy legyen hol laknia?! A lényeg, hogy bulikázhassanak egyesek...
2023. aug. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Hát akkor vidékre kellett volna egyetemre menni. Amúgy meg lóghatsz a kolisokkal együtt naponta attól még, hogy nem ott laksz.
2023. aug. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Az egyik szaktársam is pestiként lett kolis. De hidd el ha az Óbudaiba kerülnél jobban jársz ha otthon maradsz.
2023. aug. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem jó az Óbudai?
2023. aug. 1. 12:37
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi ésszel felvettek oda? Na szép kis egyetem lehet az is...

Tanulj kisfiam és majd a saját fizetésedből bérelhetsz valami kecót.

2023. aug. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!