Egyetemi testnevelés?

Figyelt kérdés

:(((((

Most látom, hogy kötelező lesz!!

Egész általános és gimis korom a tesis megaláztatásokról szólt, mert nulla labdaérzékem van és folyton kidobósoztunk vagy foci, röpi, kéziztünk. A csapatsportokat is utálom. Nagyon béna vagyok bennük, mindig engem piszkáltak.

Viszont az egyéni sportot szeretem és elvezem is. Pl gimnasztika, futás, szekrényugrás, vagy én aerobicozom és lovagolok.

Nagyon félek, hogy itt is olyan tesióráim lesznek, mint a gimiben? Itt majd mit kell csinálni?


2023. aug. 2. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt kötelező tesi, de ez nem ugyanolyan, mint a gimiben, akár konditermezést is választhatsz :)
2023. aug. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Sok helyen elfogadják a konditermi igazolást. Ha meg akarod úszni, akkor ha nem is jársz konditerembe, ha fizetsz, akkor sok kondihelyen kitöltik neked a papírt.
2023. aug. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt te választod, hogy mit veszel fel. Sok helyen nem lehet kiváltani, csak ha versenyszerűen sportolsz valahol. Az ilyen megúszós dolgok hamar betelnek pl. kondi. Tanárfüggő, hogy kinél mire lehet számítani, ezért olyat vegyél fel, amit biztosan szeretsz csinálni. Pl. írod, hogy futni szeretsz, de nálunk tudom, hogy kevésbé jó idő esetén is kint ment a futkorászás a sportpályán.

Szinte mindenhol van túrázás, általában pár alkalommal (2-3) kell menni és letudod a félévre. Max. egy szombat délelőttödet veszi el. Szóval én ezt ajánlom, és az órarendedbe sem kell bepasszírozod. És viszonylag könnyű is.

2023. aug. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%
Jó nagy önbizalomhiányos lelkisérült lehetsz ha egy egyetemi tesitől félsz. Szerinted érdekel bárkit is hogy milyen a labdaérzéked? Én egy mérnökinformatikus képzésre jártam az égvilágon senkit nem érdekelt a tesit beleértve az oktatót sem. Felvettem asztaliteniszt, az óráim 75%-át kihagytam a maradékban pedig bementem és álltam az asztal mellett és pofáztam a haverjaimmal de olyan is volt hogy épp a programozás házimat kódoltam a ping-pong asztalon. Ennyire veszik komolyan a tesit, kötelező baromság de senkit nem érdekel.
2023. aug. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb egyetemen sportegyesületi, táncegyüttesi vagy konditermi igazolással is ki lehet váltani a tesit (ennek a módja változó, valahol ettől még rendesen fel kell venned tárgyat, máshol egy külön tárgy van az ilyen hallgatóknak, amire a Neptunban jelentkezni kell).

Nem tudom, melyik egyetemről van szó, de nálunk választható volt pl. futás, úszás, kondi is.


"Szerinted érdekel bárkit is hogy milyen a labdaérzéked? Én egy mérnökinformatikus képzésre jártam az égvilágon senkit nem érdekelt a tesit beleértve az oktatót sem."

Tapasztalatból tudom mondani, hogy sajnos vannak helyek, ahol bizony komolyan veszik. Velünk is (19-20 évesekkel) ott ordibált egy öreg tesitanár, hogy hogy vezetem a labdát kispályás fociban, ha meg valaki nem csinálta, amit mondott, akkor csináltatta a fekvőket...

2023. aug. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!