Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a Harry Potter és...

Szerintetek a Harry Potter és JK Rowling benne lesz az irodalom könyvekben?

Figyelt kérdés

Szerintem min. 100-200 év múlva.

Megérdemli a helyét a 21. Század fejezetében.


2023. aug. 21. 05:25
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Mely irodalmi vagy társadalmi értéke miatt érdemli meg? :)
2023. aug. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem megérdemli. Az egy dolog hogy neked nem tetszik.szerintem a Pál utcai fiúk unalmas hamar itt tartunk xD mindenkinek más
2023. aug. 21. 10:48
 3/7 A kérdező kommentje:
Igaz, társadalmi értéke nincs, de a fantázia világa csodálatos és sikeres. JK Rowling sikerét azért beirnam irodalom könyvbe, de nem egy egész anyagot
2023. aug. 21. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem írtam semmilyen véleményt, csak kérdeztem. Attól, hogy valami népszerű, még nem lesz helye az irodalomtörténetben, ahhoz kell az is, hogy legyen esztétikai értéke.


Például nem említik Haggardtól az Ayeshát sem, pedig brutális sikere volt.

2023. aug. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában akkor van esélye igazán híressé és elfogadottá válnia ezeknek a műveknek, ha az alkotók már meghaltak.
2023. aug. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Már benne van.

Nálunk legalábbis már 2009 környékén benne volt az olvasókönyvben, nem csak a HP, de még a paródiája, a Heri Kókler is. Sok helyen kötelezõ olvasmány.

2023. aug. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Valahol már kötelező olvasmány
jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!