Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elveszett bizonyítvány pótlása?

Elveszett bizonyítvány pótlása?

Figyelt kérdés

Az eredeti bizonyítványaim sajnos önhibámon kívül megsemmisültek.

A középiskolától kaptam egy A/4 lapot lescannelve a törzslapról (érettségi és technikusi vizsga), bélyegzővel és aláírással, hogy az eredetivel mindenben megegyezik. Ha ezt kinyomtatom, teljesen érvényes?

Hallottam olyanról, hogy bizonyítvány másodlat (nem másolat). Ezt, hogyan tudom igényelni? Miben különbözik a törzskönyv másolattól?



#érettségi #bizonyítvány #bizonyítvány mádodlat
2023. aug. 23. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A törzskönyv nem egyenlő a bizonyítvánnyal! Ha a bizonyítvány kell, akkor azt kell kérned az iskoládtól, ahol végeztél. Olyankor egy új bizonyítványt állítanak ki az eredeti adatokkal, és az eredeti érdemjegyeiddel megegyezően. A legtöbb esetben ezért már fizetni kell. Lényeg az ahol végeztél iskola, ott ahol letetted az érettségit ott kérd abban az iskolában.
2023. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Érdemes kérnem másodlatot, vagy elegendő lesz a törzskönyv hiteles másolata?

A munkáltató fog változni, de ugyanaz a munkahely marad, ahol tíz éve dolgozom. Viszont kell önéletrajzot készíteni, meg a bizonyítványt kérték.

2023. aug. 23. 17:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha bizonyítványt kérnek, akkor azt be kell mutatni! Vagyis ha az eredeti bizonyítvány már nincs meg. Akkor kell kérni egy eredetivel megegyezőt. Hiteles másolatot legtöbb helyen nem fogadnak el. Vagyis kell kérned egy új bizonyítványt, ami az eredetivel megegyező.
2023. aug. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!