Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Építészmérnök felvételi...

Építészmérnök felvételi követelmények 2024?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy a 2024-es felvételi eljárás során, mik azok az érettségi tárgyak, amiket elfogadnak építészmérmök szakra, főleg az Ybl az érintett intézmény.

Mit határoznak meg ötödik tantárgyként?

Illetve miből lehet választani, amiből egyet emelt szinten teljesít az ember?

Matematika, fizika, biológia biztos.

Ezen kívül rajz és vizuális kultúra, magyarnyelv és irodalom szóba jöhet vajon?

A tavalyi (2023-as) felvételi során a magyart elfogadták például. Idén viszont kevésbé találok konkrét információkat erre vonatkozóan.

Köszönöm előre is, ha valaki tud ebben segíteni!



#egyetem #építészmérnök #Óbudai Egyetem #Ybl Miklós #2024 felvételi eljárás #Építészmérnök szak tantárgyi követelmény
2023. aug. 28. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Felvin van olyan menüpont, hogy "Pontszámítás 2024", ott minden szak követelményét meg tudod nézni.
2023. aug. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy off topic jellegűként fogod értékelni a válaszom de én azért jó szándékból leìrom. Aztán vagy figyelembe veszed vagy nem. Épìtőiparban vagyok mérnök, rengeteg épìtész és épìtőmérnököt ismerek. Ezek jelentős része nem túlzottan elégedett avval, amennyire ez az iparág a mérnökeit megbecsüli. A jó szakember ritka mint a fehér holló, de épìtész és épìtő mérnököt van elég, rájuk már kevésbé kell "vigyázni". Sok helyen,pláne kiemelt projekteken napi 8 helyett 9, de inkább 10 vagy afeletti munkaóra van kovitelezésben , sokszor kötelező szombat. Nem kell csodálkozni ha heti 40 óra helyett heti 50-60at dolgozol. És még lehet, hogy akkor sem keresel annyit mint egy villamos vagy mechatronikai mérnök aki napi 8at van ott. Az infosokat meg sem említem, az egy külön szint fizetésben. Alkalmazott tervezőként meg sajnos közép szarok a bérek , kár szépíteni. Sok tervező iroda meg be sem jelent rendesen hanem borítékba fizet. Jó irány ez a mérnöki de az épìtőipart jó messzire elkerülném, ha napi 8 órában megfelelő szabad idő mellett akarsz jól keresni.
2023. aug. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!