Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan jegyzeteltek orvosi/fog...

Hogyan jegyzeteltek orvosi/fogorvosi órákon?

Figyelt kérdés
Néhol hallottam, hogy tablet+ceruza kombót használnak, mások laptopot vagy papírt. Melyik éri meg? Volt olyan akitől azt hallottam, hogy laptop sem kell csak elég egy tablet, arra is mennek a Microsoft programok és elég. Vagy megérné egy laptop ami teljesen kinyitható és azon jegyzetelni ceruzával? Papírt nem nagyon szeretnék használni ha nem muszáj, ne kelljen annyit cipekedni.

2023. aug. 28. 16:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök egyéni, hogy kinek mi jön be.

Nekem jegyzeteléshez a tablet vált be (kémiai képleteket, egyenleteket nekem nagyon macerás volt laptopon írni), de előadásokat visszanézni, beadandót írni laptopon jobban szeretek.

2023. aug. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

iPad + Apple pen

Én ezt használtam majdnem végig

2023. aug. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Én leginkább sehogy.


Nálam aktívabb diákoknál a 2 értelmesebb, szimpibb verzió, amit láttam:

1. Tabletre előre letölti az előadás anyagát, majd pennel beleírogat plusz infókat, amik szóban elhangzanak

2. Hozza a kinyomtatott, kidolgozott jegyzetet magával, és tollal beleírja az előadáson hangzott infókat


Laptopot viszonylag kevés diáknál szoktam látni, és ők se jegyzetelnek rajta, hanem valami mással foglalkoznak. (ppt-ket szerkesztgetnek és játszanak főleg)

2023. aug. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Akkor szerintetek elég lenne kezdésnek csak egy tablet+pen?


Nem tudok egyszerre laptopot és tabletet is venni, ezért érdekelne hogy elég-e az egyik, illetve hogy lehet-e teljesen boldogulni csak egy tablettel?

2023. aug. 28. 19:59
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Asztali géped van? Ha igen, akkor jegyzeteléshez szerintem elég a tablet+toll.

Ha asztali géped sincs, akkor én a helyedben inkább laptopra ruháznék be első évben, mert beadandókat táblagépen írni elég szívás, illetve a statisztikai programokat (amiken vizsga előtt otthon is gyakorolnod kell) se biztos, hogy rá tudod telepíteni a táblagépre.

Esetleg ha billentyűs tokot veszel a tabletre, akkor valamivel könnyebben tudod rajta az Officet használni, de egyéb programokat így sem biztos, hogy vinni fog.

2023. aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
8%
Egyéni preferencia, de azért ne legyél már ennyire hátrányos helyzetű hogy egy laptop és egy tabletet nem tudsz megvenni magadnak.
2023. aug. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Én sosem tudtam év közben jegyzetelni, mondjuk nem nagyon jártam be előadásokra. Számomra elég volt a jegyzetfüzet, az órákon elhangzott kiemelt dolgokat írtam le.

Én inkább laptopot vennék, azon könnyebb beadandókat írni . ( bár szerintem az is elenyésző mennyiség)

2023. aug. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
14%
Az orvosin általában nincsenek beadandók, vagy csak nagyon ritkán.
2023. aug. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
#8: Ezt légyszi mondd meg az én oktatóimnak is, ezek szerint ők erről még nem hallottak.. :D
2023. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

3-as válaszoló vagyok.


Beadandókat írni és ppt-ket szerkeszteni én is laptopról szeretek jobban. Tanulni viszont tabletről kényelmesebb, amellett, hogy órán jegyzetelni is tudsz rajta. Plusz, ha végül nem jön be a jegyzetelősdi, akkor is egyszerűbb magaddal hurcibálni (főleg, ha lány vagy és hátizsák helyett kézitáskával jársz mindenhová) és előadás közben valami mást tanulni róla, mint laptopról. Esetleg vehetsz hozzá pluszban billentyűzetet is, úgy talán a beadandó írás is egyszerűbb.


Amit még megfontolnék helyedben, ha perpill tényleg semmilyen eszközöd nincs, hogy vennék egy laptopot egyösszegben, tabletet pedig szolgáltatónál vennék hűséghosszabbítással részletfizetéssel. Az én kis alap iPadem pl. Telekomnál kb. havi 4500 ft volt, ennyi lehet neked is beleférne, ha mindkettőre szükséged van.

2023. aug. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!