Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógytornász egyetemi alapképz...

Gyógytornász egyetemi alapképzés VAGY rehabilitációs terapeuta (gyógymasszőr), melyiket végezzem el, ha masszőr szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Többféle masszázstanfolyamot is kinéztem, viszont ezek mellett úgy gondolom egy komolyabb végzettséget adó papírt is megszereznék, egyrészt, hogy alapozottabb legyen a tudásom, még jobb szakember legyek, másrészt, hogy jobban elismerjenek, többet érjen a szolgáltatásom vállalkozóként, nagobb karriert tudjak befutni.


Ezekkel a célokkal szerintetek melyik fentebb említett képzéssel járok a legjobban?


Gyógytornász BSc:

+ egyetemi diploma, elismertség

+ a hosszú képzési idő alapozottabb tudásátadást feltételez

+ átfogó, részletes tudás

- a hosszú (4 éves) és rögzített beosztású képzés mellett nem tudnék dogozni, karriert építeni, ezt a koromnál és igényeimnél fogva nem feltétlenül tudok megengedni magamnak, csak ha tényleg indokolt

- mivel idén nem felvételiztem, csak jövőben tudnám kezdeni


Rehabilitációs terapeuta - gyógymasszőr:

+ rövid képzés (2 éves)

+ mellette tudnék dolgozni, építeni a karriert, és nem utolsó sorban kényelmesen befejezni a jelenlegi tanulmányaimat

+ képzéstől függ, de akár most szeptembertől tudnám kezdeni

+ a nevéből adódóan specifikusabbnak tűnik, jobban illene a céljaimhoz

- nem egyetemi diploma, talán nem lennék annyira elismert?

- nem tudom mennyire minőségi a képzés


Ti hogy látjátok?



2023. aug. 29. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Elismertség? Mégis ki ismer el egy ilyen büfészakot végzettet? Megsúgom hogy senki, úgyhogy ha egyetemre mész akkor ne egy semmit nem érő területre orientálódj, ha pedig mindenképp ezt szeretnéd csinálni akkor bőven elég a rehabilitációs terapeuta képzés, a későbbi sikered ezen a túltelített területen úgyis attól függ hogy mennyire tudsz kiépíteni egy stabil ügyfélkört aminek semmi köze ahhoz hogy elvégzel egy büfészakot. Sokkal inkább marketing kérdése.
2023. aug. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, megnyugodtam, ugyanis a jelenlegi szak, amin tanulok, a marketing :)))
2023. aug. 29. 13:44
 3/8 A kérdező kommentje:

egyébként pont az ügyfélkör kialakításában fontos az elismertség. lehet nem jól fogalmaztam, de akkor kifejtem egész konkrét példával: nem mindegy, hogy az emberek megalapozott szakembernek hisznek, aki valóban tud segíteni rajtuk, és emiatt sokkal többet is elkérhetek tőlük, mintha csak relaxációs célból jönnek hozzám, pár ezer forintért.


ehhez azonban megalapozott tudással is kell rendelkeznem, nem csak kiváló marketinggel. és a kérdés arra irányul, hogy melyik képzés lenne a legideáliabb.

2023. aug. 29. 13:47
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

1, legalább jól trollkodnál.


Kérdező, mert utána, mert bár korábban csak nappalin volt gyt, pár éve van, ahol levelezőn is hirdetik.

2023. aug. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát, ha marketinget tanultál, akkor egy kicsit tanulmányozd a piaci szegmentációt, illetve a pozícionálást, és ne aból indulj ki, hogy vadidegenek név nélkül mit gondolnak a diplomádról, hanem de magad találd ki az arculatot.
2023. aug. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Még egy dolog: "Többféle masszázstanfolyamot is kinéztem"

Így ez nem fog menni. Masszázsból van ezernyi féle: ha Te gyógymasszőr akarsz lenni, talán jelent valamit egy gyógytornász diploma, de akkor többet ér, ha elsősorban gyógytornász vagy, másodsorban masszőr is.

Ha viszont lingamasszázzsal akarod kényeztetni a pácienseidet, akkor tök felesleges az ilyen diploma.


Még egyszer mondom: először is legyen konkrétabb, hogy mit szeretnél eladni, aztán lehet megtervezni a marketingstratégiát.

2023. aug. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem tudom ki pontozgatott ennyire le, bár azt meg kell hagyni, hogy gyógytornász képzés nincs levelező munkarenden.
2023. aug. 29. 15:38
 8/8 anonim válasza:
Kinek az elismerésére vágysz? A társadaloméra vagy a kezelt betegeidére? Szerintem azt válaszd ami téged a legjobban vonz. Van olyan gyógymasszőr kórházakban aki minden munkanap egy szatyor kis ajándékokkal távozik amit a betegek visznek neki, mert szereti és szívből végzi a munkáját, van aki ülve fél kézzel masszíroz, nyilván nincs is nagy sikere. Te melyik lennél? Gyógytornászból is van aki elismert és van akiről az a hír járja, hogy kerülni kell messziről, mert több kárt csinál mint hasznot. Nem maga a tanulmányod fogja eldönteni mennyire vagy sikeres, elismert, hanem hogy mennyire érzed magadénak a hivatásod.
2023. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!