Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak az orvosok tesznek...

Csak az orvosok tesznek Hippokrátészi esküt?

Figyelt kérdés
Kik tesznek még valamilyen esküt? Én gyógytornász leszek, nekem kell majd valamilyen esküt tennem, vagy ez csak az orvosokra vonatkozik?

#gyógytornász #Hippokrátészi eskü
2023. aug. 29. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Azt nemtom hol mi a szokás, nálunk még az utolsó szabad bölcsészt is megesketik xd
2023. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem, te nem vagy orvos hanem egy mezei, egyszerű gyógytornász, ilyenektől nem várnak esküt csak odaadják a papírt és szevasz
2023. aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Nemtom az elsőt melyik 5 nyomorult pontozta le, nézzetek meg akkor egy diplomaosztót. Mindenki tesz egy rohadt esküt hagyományból, akármit is végez, nemtom hol van máshogy nálunk ez van.
2023. aug. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

3., ha bevallod, hogy fogalmad sincs, máshol hogy van, akkor hogy írhatod azt, hogy mindenki?

Kérdező, H. esküt nyilván csak az orvosok tesznek, mivel a többi szakmának semmi köze hozzá. De az is természetes, hogy pl. egy jogász, vagy akár diplomás rendőr- vagy katonatiszt is tesz esküt.

2023. aug. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
Attól még nálunk ez van, tehát más is tesz esküt, ezzel valóságot írtam. Még egy kib.szott mérnököt is megeskedtek, nekik kb arról szól az esküszövegük, hogy a technológiát és a fejlesztéseket az emberiség javára fogják felhasználni, meg a sablon duma, hogy szakmájuk gyakorlása során legjobb tudásuk szerint járnak el, és öregbítik egyetemük hírnevét stb. Ezt kb mindenki elmondja szaktól függetlneül. Egyébként egy orvosi eskü se az a húde nagy hagyomány valami. Kb ugyanaz, mint akármelyik más diplomás eskü, elmondanak ők is 5 mondatot, hogy a betegek érdekeit nézik stb, titkot tartanak bla bla
2023. aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én orvos vagyok, nem tettem semmilyen esküt, mivel nem a diplomaosztón vettem át a diplomámat. :)
2023. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. aug. 31. 21:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!