Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most, hogy nincs angoltanár,...

Most, hogy nincs angoltanár, felvehetnek angolt tanítani suliba? Nem vagyok tanár, csak felsőfokú nyelvvizsgám van. Viszont lennék tanárnő!

Figyelt kérdés
Szerintetek van esély rá?
2023. szept. 1. 18:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nem
2023. szept. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Igen, közben elvégzed a gyorstalpaló tanárképzést, és kiváló tanár leszel a nagy ember statisztikájában.
2023. szept. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azt hittem már bárkit felvesznek..
2023. szept. 1. 18:22
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Azt írtam, hogy igen, csak el kell végezned a gyorstalpalót.
2023. szept. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

C1 az nem sok. Nekem sok osztálytársam elérte ezt a szintet 10-11. osztályban. Mégis hogy taníthatnád őket?


Ismerősöm anglisztikán végzett, neki volt egy ideig gimis angoltanár állása. Tehát tényleg nagy a hiány, de azért annyira nem, hogy egy közepesen ügyes tanuló szintjén lévő illető tanítson.

2023. szept. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

#5

Lesz ez még rosszabb.

2023. szept. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha taníztani akarsz, miért nem mész angoltanár szakra? Megesznek a gyerekek reggelire!
2023. szept. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Attól, hogy van egy nyelvvizsgád, még nem tudsz nyelvet tanítani.

Módszertan mond valamit? Na, ahhoz pl semmi közöd. Nem ismered a tankönyveket. Nem tudsz differenciálni. Dunsztod nincs, hogyan kell átadni a tudásodat. Szóval ne, kérlek ne légy nyelvtanár, mert nagyon kitolnál a diákokkal.

2023. szept. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Van egyáltalán bármilyen diplomád? Mert ha nincs, akkor a hazai közoktatásban semmiképp nem alkalmazhatnak tanárként, még ideiglenesen sem. Törvény tiltja. Ha van diplomád, akkor alkalmazhatnak, de csak ideiglenesen, amíg el nem végzed levelezőn a tanárképzést.
2023. szept. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Szakirányú, vagy szakbavágó diploma kell. Pl ha nem találnak kémia tanár, márpedig szinte már csak pár 100 öreg van belőlük, akkor jöhetnek óraadónak a vegyészmérnökök, vegyészek, vagy földrajz tanár helyett a geográfusok.
2023. szept. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!