Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 18 vagyok. Egy informatikai...

18 vagyok. Egy informatikai technikumba járok (hálózatos irány), de a képzési időmön belül különböző vizsgákat nem lehetne megszerezni, hogy legyen "jó" pont az egyetemen?

Figyelt kérdés
2023. szept. 5. 23:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt veszem észre, hogy az osztálytársaim nem nagyon veszik komolyan a képzést, és elsunnyogják a felkészülést, de én mástípusú embernek gondolom magam, és jó lenne valami plusz..
2023. szept. 5. 23:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz jó pont az egyetemen, mivel az ilyen bohócképzésen teljesített vizsgákat teljesen komolytalannak tekintik. Egy egyetem teljesen más dimenzió.
2023. szept. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az okleveles technikumi szakokból fogadnak el valamennyit a szakirányú egyetemeken, amúgy szerintem semmit nem fognak.

De te kettes meg állítsd már le magad, mi az, hogy bohócképző? Középiskola bacod, hát hová járjon egy kamasz az egyetem előtt? -_-

2023. szept. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

"hát hová járjon egy kamasz az egyetem előtt?"


Nevesebb budapesti gimnáziumba matek tagozatra ahol oktatnak is valamit és a gimnáziumi évek alatt az erős matematikai alapok mellett tegyen le egy angol felsőfok és egy német közép vagy felsőfokú nyelvvizsgát amivel megalapozza a jövőjét.


Ilyen mondvacsinált informatikus technikumokban -ahogy a kérdező is említette- olyan alacsony az oktatás színvonala, hogy nem hogy nem előnyös, hanem egyenesen hátrányból fog indulni az egyetemen

2023. szept. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha szakiranyba mesz tovabb es kitunovel vegzel - 5-os OKJ - akkor 400 pontod mar alapbol lesz- ehhez jonnek majd a plusz pontok. Abban igaza van a 4-es, hogy nyelvvizsgat nyugodtam tehetsz. Az kesobb is jol fog jonni majd az eletben.


Kepzeseket nem hiszem,hogy vegezhetsz (majd ott lesz az OKJs papirod) ,de versenyekre jelentkezhetsz pl OSZTV, OKTV ,azokert is rengeteg plusz jarhat (mar ha ersz el helyezest).


Szabadidodben kepezd magad : tanulj nyelveket, programozasi nyelveket, szerelj, akarmi csak foglalkozz a szakmaval. Hasznad fogod venni.

2023. szept. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!