Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen lehet egyszerre 2...

Egyetemen lehet egyszerre 2 órám? Illezve baj ha nem teljesítek szabadon választható tárgyakat? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Felvettem a tárgyakat amit kötelezően kellett, illetve egy szabadon választhatót is felettem. Viszont a szabadon választható pont egy olyan időpontban lenne, amikor más órám van. A kötelezőre bekell járnom, a szabadon választhatónál hibrid oktatást ír, elvileg oda csak bekell online jelentkezni.

Ez baj lehet a későbbiekben? Illetve mi lesz akkor ha most leadom a tárgyat, és nem veszek fel szabadon választhatót? A mintatervben azt írja, hogy ajánlatos az első 4 félévben választani 4 szabadon választhatót. Azt ugye lehet, hogy a 2. félévben 2őt veszek fel?

A mintaterv szerint az első félévben 27, a másodikban 32 kreditet kell teljesíteni. Ebből 4 és 3 lenne a szabadon választható.

Kérdezem a szaktársamat is erről, ő azt mondta, hogy elvileg nem fontos, hogy az első félévben legyen szabadon választható tárgy. Ti mit mondtok?



2023. szept. 6. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Lehet a második félévben kettőt felvenni.
2023. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%
Első vagyok, mármint szabadon választhatót.
2023. szept. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A szabadon választható tárgyat bármikor fel lehet venni. A mintatanterv ajánlás, nem kötelező-
2023. szept. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
27%
Nem vagy tisztában az "ajánlott" szó jelentésével? Ez egy ajánlás, de nem kötelező. Ami kötelező az az hogy a képzés végéig elvégezz a TVSZ-ben meghatározott kreditértékű szabadon választható tárgyat, ha te a legutolsó félévedben csinálod meg az összeset szakdoga írás és államvizsgára készülés mellett vagy minden félévre beosztva csinálod az a te döntésed.
2023. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!