Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mozdonyvezetőnek jelentkezhete...

Mozdonyvezetőnek jelentkezhetek, ha egyetemre járok levelezőn mellette?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Engedjétek meg, hogy a kérdések előtt előadjam rövid történetem.


Mozdonyvezető szerettem volna lenni mindig is, de 18 éves koromban még nem jelentkezhettem (20 a határ ha jól tudom), ezért elvégeztem egy 3 éves egyetemi képzést. Igazából megtetszett amit tanultam, így beadtam levelezőre jogász szakra, ami még +3 év lenne.

Na de a lényeg itt jön, a mostani igazságügyi szervezői végzettségemet nem ismerik el, nem vesznek fel vele, de ha felvennének sem adnának csak minimálbért (egyébként 21 vagyok) - s tudom, hogy a másfél éves képzés alatt is a minimálbér jár, ami egész jó tanulásért cserébe.

Ezek következtében rájöttem, hogy hiába is vonz a jog világa, telített a szakma, ha csak nincs protekció nem tudsz elhelyezkedni - a nagyok szerint "be kell házasodni valami bíró/ügyész családjába és meg van oldva", de ezt inkább kihagynám.:)


Na és innentől jönnek a kérdések és mondandók:

Így úgy döntöttem szeretnék régi "szenvedélyemnek", a vasútnak hódolni. Na de persze amíg nem tudom meg alkalmas vagyok-e egyáltalán mozdonyvezetőnek, addig nem hagynám ott az egyetemet, nagy pofára esés lenne, ha nem lennék alkalmas és az egyetemet is abbahagytam.

Szerintetek okozhat problémát ha megtudják - már pedig látni fogják - hogy egyetemre járok és úgy jelentkeztem mozdonyvezetőnek? Félek, hogy ezzel teljesen elvágom magam és a későbbiekben már egyáltalán nem is jelentkezhetek.

Budapesti képzésre jelentkeznék, valamikor ősszel indul, már június óta hosszabbítgatják meg a jelentkezési határidőt, most úgy néz ki szeptember 30-ig lehet jelentkezni.


Milyen gyorsan vannak meg a különböző alkalmassági vizsgálatok ha pl. ma elküldöm az önéletrajzom? Még szeptember közepéig ott hagyhatnám az egyetemet úgy, hogy nem kellene kifizetnem a tandíjat [azaz szüleimnek mivel nincs melóm:(() , és ha alkalmas lennék fix hogy ott hagynám.


Bocsi a sok kérdésért/hosszú történetért mindenkitől, tudom eléggé elvagyok késve, de egész nyáron bejártam 3 megye különböző bíróságait/ügyészségeit/kormányhivatalait és ahhoz tartozó járási hivatalait állás ügyben, de semmi:)))) Szóval most tartok ott, az egyetemi évek alatt felépített életpálya-elképzelést teljesen felülírom és visszatérek az alapkoncepcióhoz.


Köszönöm, hogy elolvastad, várok mindenféle kommentet, legyen az kioktató vagy segítő, ezekből lehet tanulni! :D



2023. szept. 6. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a férjem vasútnál dolgozik, nem mozdonyvezetőként, annál feljebb.


Annyit tudok mondani, hogy olyan szintű hiány van mozdonyvezetőből, hogy abban biztos lehetsz hogy senkit se fog érdekelni hogy egyetemista vagy vagy van egyetemi diplomád vagy mit csináltál eddig.

Fizetésben is sokkal jobbra számíthatsz, mint amit az eredeti vegzettségeddel elérhetnél, csak ugye ez nem egy 8-tól 4-ig munka.


Amúgy szerintem jó munkahely a vasút annak, aki szereti. Legalábbis a férjem szereti, egészen jól keres. (Jó mihez képest.. De ő elégedett.)

2023. szept. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Ja neked válaszoltam a Vácos példával? :D Minden szó igaz, tényleg vannak ilyen szolgálatok! Meg két kör Keleti - Hegyeshalom. 800 km. Szóval kösd fel a gatyát!

Mindenképpen javaslom, hogy jelentkezz! Fel fognak venni ha orvosilag alkalmas vagy!

Orvosi vizsgálat részletei erre: [link]

Szeretik a felsőfokú végzettséggel rendelkezőket! Ilyen emberekből is nagyon nagy a hiány a cégnél! Nem kell otthagynod a sulit mozdonyvezetés mellett!

Több kolléga is csinálta ezt, hogy már fősulisként jelentkezett, vagy mozdonyvezetés mellett kezdett el egy főiskolát és aztán később amikor megunta a mozdonyvezetést beáll valami neki tetsző munkakörbe dolgozni. Rengeteg olyan munkakör van a vasúton amihez előírás az állami felfőfokú végzettség. Van olyan is amihez emellé még mozdonyvezető vizsga is kell. Szóval ezzel a kombóval nyerő leszel a vasúton.

Mivel a jogi száraz szöveg megtanulása ment, így a Forgalmi Utasításokat is be fogod tudni biflázni és gond nélkül fogsz levizsgázni.

Aztán néhány év mozdonyvezetés és az msc után bármi lehet belőled. Akár jogi vonalon, akár oktatásban, irányítási munkakörökben. Tényleg sokféle lehetőség van a mozdonyvezetősen kivül is.

(Nem kell aggódni a nem feltétlenül szakirányú végzettség miatt, az én főnökeim között van katekéta, könyvtáros, környezetvédelmi szakember... mindekötben kifejezetten műszaki végzettséget igénylő munkakörökben dolgoznak. Ennyire nincs felfőfokú végzettségű ember (sem). )


Ezeket kell tudni:

[link]

[link]

[link]


Emellett természetesen vannak műszaki tárgyak is, elektrotechnika és egyebek, valamint a mozdonyokat, motorvonatokat is meg kell tanulni műszaki szempontból, úgyhogy nem árt ha van egy kis műszaki vénád. Mondjuk ma má korántsem kell annyira részleteibe menően tudni a gépeket, nem kell olyan javításokat elvégezni nyilt vonalon ma már amik régen elvárások voltak. Azt tanult meg hogy hogyan tudsz télen fűtést csiholni a gépbe ha baj van, hogy ne fagyj meg amig a segítség odaér!

2023. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a választ!

#2 igen, egy kérdéshez feltettem egy kérdést ahova írtál a váci körökről:D örülök, hogy itt is megtaláltál és a sok infót is köszi!

2023. szept. 6. 21:58
 4/11 anonim válasza:
63%
Szia! Jelentkezz nyugodtan, ha orvosilag alkalmas vagy, fel fognak venni. Én is egyetem mellett csináltam a képzést, csak annyi, hogy én nappali tagozatra jártam közben. Ha nagyon úgy van, akkor tudsz passzíváltatni egy-egy fél évet, az infrastruktúra (forgalom) modulnál érdemes csak arra koncentrálni. Amúgy a munkarend olyan, hogy tudsz mellette egyetemre járni, egy kis szerevezés kérdése az egész. Munkában is tudsz tanulni a hosszabb fordulóidőkben, vagy amikor éjszaka több órányi szabadidőd van, alvás helyett :D Nem egy leányálom, de vállalható és összeegyeztethető a két dolog. Az egyetemet meg mindenképpen fejezd be, vagy a vasút előtt, vagy mellette. Később bármikor jól jöhet az a papír, sose lehet tudni, mikor lesz rá szükség. Az abszolút random, hogy mennyi idő amíg vége van a felvételi eljárásnak. Ha már nagyjából megvan a szükséges létszám, akkor nem sok idő 1-1,5 hónap, ha oedig még alig van jelentkező, akkor ez hosszabb időt is igénybe vehet, szóval egzakt dátumot nem lehet mondani
2023. szept. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Fel fognak venni! Inkább ilyen embereket vesznek fel mint olyanokat akik a saját nevüket is a személyi igazolványukból másolják ki.

Mindenképpen csináld meg az msc-t!

Aztán ha néhány évet vezettél ablakos vonatot, elmehetsz magánvasúthoz is dolgozni. Lehetsz ott is vezető beosztásban a jogi végzettségeddel (mármint nem mozdonyvezető :D). Kényelmesebb ott a munka és nincs akkora vízfej. De mindegyik jobb mint a magyar közigazgatás posványában fetrengeni, az biztos!

2023. szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Szomorú, hogy a vasúthoz protekció nélkül kb. csak a biorobot munkakörökbe lehet bekerülni. Irodába pedig mehetnek a haverok és azok ismerősei.
nov. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akik lepontoztak megcáfolna?

Jv-nek, fszt-nek (ha elvégzi a dögnehéz képzést 12 órázva 400 bruttóért), kocsivizsgálónak vagy rendezőnek felveszik a szerencsétlent.

De ha irodába adnád be diplomával le se tojnak.

nov. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, megcáfollak. A férjem vasútnál dolgozik, irodában, diplomás munkakörben.

Pályakezdőként mindenféle protekció nélkül jelentkezett profession.hu-n keresztül az akkoriban épp meghirdetett állásra, rögtön fel is vették, pedig a diplomáján kívül az égvilágon semmije nem volt, se tapasztalata, se vasutas vizsgái és még folyamatban volt a msc-je, aminek a befejezését még fizették is neki.

nov. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

"De ha irodába adnád be diplomával le se tojnak"

Gondolom amiatt a nagy ellenségeskedés, mert téged "le se tojtak"?

Nézegetem az álláshirdezéseket a máv karrierportálon és van olyan amit 1 éve hirdetnek. Kell hozzá diploma. Azért ennyire nem hülyék.

nov. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
A 8-as kb felér egy tündérmesével.
nov. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!