Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan tantárgy a gyermeked...

Van olyan tantárgy a gyermekednél amit nem szaktanár tart hanem a gondnok vagy a portás?

Figyelt kérdés
Nálunk a technika órákat az iskola gondnoka tartja. De hallottam, hogy volt olyan suli ahol a számítástechnikát egy szülő tartotta.

2023. szept. 7. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Egyik osztályban a vegyészmérnök anyuka tartotta a kémiát, amikor hirtelen sok időre kiesett a kémiatanár. Mást meg nem tudtak kirendelni. Egyik fejesnek nem volt vele problémája. 🤷🏼‍♀️
2023. szept. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk még tanárok tartják, csak nem az a szakjuk. Éneket, technikát, rajzot, stb.
2023. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Nincs
2023. szept. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk 2 tárgyat pedasszisztens tart
2023. szept. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Hát nekem nincs gyerekem, de én gimis vagyok


Fizikám az nincs, mert nincs tanár (pedig kéne hogy legyen)

Digitális kultúra tanár egyáltalán nincs a suliban, pedig kettő is kéne. Még a faktosoknak sem tudnak semmi alternatívát kínálni, tanár nélkül fognak majd emelt èrettségizni


Kémiát se tanár tanítja sok osztályban


És mindez egy budapesti jó hírű topgimiben....

2023. szept. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Gondnok/portás nem, de olyanok is tanítanak akik még be se fejezték az egyetemet (nem is mind tanáris,

van pl. anglisztika és proginfó hallgató is). Olyan is van aki nem is jár(t) egyetemre, az iskolában végezte el a technikusit pár éve most meg szakmai tárgyakat tart. Fenn van az iskola honlapján melyik tanár mit tanít és milyen végzettséggel úgyhogy nem is csinálnak ebből titkot. Már szinte jónak számít ha a tanár csak azt tanítja amire szakosodott vagy pl megvan a mérnöki végzettsége a fizika tanárnak.

Az meg alap hogy van aki elment nyugdíjba már évekkel ezelőtt de újra tanít, illetve volt aki később ment nyugdíjba mint ahogy jogosult lett volna, mert nem volt utódja aki a szakmai tárgyakat tanítaná.

11 éve végeztem ebben a középsuliban ahová most az unokatesóm jár, hihetetlen mennyit romlott a helyzet. Néhány tanár csak másik suliba ment át, de van nyelvtanár aki inkább nyelviskolában tanít már illetve olyanokról is tudok akik már elhagyták a pályát. Nem szívesen lennék ebben a helyzetben középsulis....

2023. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

2020-ban hagytam ott a pályát. Ahogy a szülők viselkedtek, és amit a gyerekek megengedtek maguknak, az alapján nem csodálkozom, hogy ma ez a helyzet, én már akkor láttam, hogy előbb-utóbb ez be fog következni.


Előbb kellett volna gondolkodni, amíg még voltak tanárok, addig megbecsülni őket. Magam részéről, én egyáltalán nem értem itt a csodálkozó kommenteket. Mindennek megvan a következménye, viseljétek.

2023. szept. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!