Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Új felvételi Egyetemre,...

Új felvételi Egyetemre, pontszámítás, esélyek (2024)?

Figyelt kérdés

Sziasztok

2024-ben terveznék felvételizni Egyetemre, abban bízva, hogy hasonlóak maradnak a ponthatárok. Estin érettségiztem 2 éve középszinten mindenből. Csak az érettségi eredményeket figyelembe véve. Most visszairatkozok min 2 tárgyból javítás miatt. Amennyiben mondjuk a 2 tárgy átlag 85% lenne középszinten( ahol jártam estin nincs lehetőség emeltszintre), úgy lehet esély esetleg?

Nyelvvizsgám nincs sajnos, szerintem addigra meg sem lenne....így ezek alapján kiindulva valaki tudna momdani valamit, van-e esély? Esetleg mezőgazdasági irányba ha gondolkodok, ott az OKJ-s Aranykalászos gazda végzettség érhet plusz pontot?( ez lenne az egyik irány ami érdekelne).


Köszönöm előre is a segítséget, és bocsi, hogy ilyen hosszú lett:)



2023. szept. 10. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

2024-től egy 85%-os középszintű érettségi 57 pontot fog érni.

Ha két beszámítható tárgyból lesz 85%-os közép érettségid, az 114 pontot ér, ez duplázással 228 pont.

A normál pontszámítás esetén az érettségi pontjaid 114 pontot érnek, a tanulmányi pontjaidat pedig már most ki tudod számolni a két utolsó évi bizonyítványod, illetve az eredeti érettségi bizonyítványod átlaga alapján. (A javító érettségi ennél a pontszámrésznél nem számítható be, az érettségi átlagot mindig az eredeti érettségi bizonyítványból kell számolni.)

2023. szept. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát akkor elméletileg a duplázós verzióval, ebben a formában a 220-230 pont elérhető, és akkor a bizonyítványban szereplő év végi stb. jegyeknek nincs nagyon jelentőssége. Csak az érettségiben szereplőknek ha jól értem( abból is a 2 javítottnak főként).

Mert ez így járható lehetne számomra( sajnos 2-3éve még nem gondoltam, hogy egyetemen fogok gondolkozni...meg akkor volt a covid is, meg úgy minden és akkor nem foglalkoztam az eredménnyel, csak meglegyen...)

Köszönöm szépen!


A kérdező voltam

2023. szept. 10. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. szept. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. szept. 10. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!