Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet kilépni egy államil...

Hogy lehet kilépni egy államilag támogatott felnőtt képzésből?

Figyelt kérdés

Ez az első felnőtt képzésem, így kicsit tapasztalatlan vagyok ebben a témában.

Nem régiben kezdtem bele, de rájöttem, hogy ez nem nekem való, és már találtam is a szívemhez közelebb álló képzést.

Valaki esetleg tudja mi ennek a menete? Kit kell keresnem ezzel kapcsolatban? Interneten keresztül, vagy személyesen szokás ezt intézni?


2023. szept. 21. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha biztos vagy benne, hogy nem akarod tovább csinálni ezt a képzést, akkor személyesen felkeresed a Tanulmányi Osztályt, és megmondod, hogy ki szeretnél iratkozni. Ott elmondják Neked, hogy mit kell tenned. De igazából ők intézik a legtöbbet az egész adminisztrációból, végül lejelentik az Oktatási Hivatalnak. Nem bonyolult egyáltalán. És mivel még csak az első félévet kezdted el, nem kell visszafizetned az államnak a pénzt. Ez egy próba félév volt, ami nem jött össze. Februárban pedig jelentkezz a jövő szeptemberi képzésre, arra, amelyik jobban tetszik, mint a jelenlegi. Remélem az valóban jobban bejön majd. Ha meghirdetik keresztfélévben is, akkor már nem sokára jelentkezhetsz. Viszont a keresztféléves képzések közül elég sok van, ami nem tud elindulni. (Csak hogy ne csalódj...) Szóval beszélj a TO-val, és ők segítenek. Ha nem vagy száz százalékig biztos a dolgodban, akkor találj egy indokot, és passziváltasd a félévedet, ha még megengedik. Általában ehhez ilyenkor nyomós indok szükséges. Sok sikert!
2023. szept. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Bocs, de most jottem ra, h talán nem is egyetemi kepzesrol van szo. Ebben az esetben sajnos nem tudom a pontos valaszt, de szerintem a tanulmanyi ugyintezovel kell beszelned, es szemelyesen. Kb. akinél beiratkoztal, az lehet az illetekes.
2023. szept. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

"És mivel még csak az első félévet kezdted el, nem kell visszafizetned az államnak a pénzt. Ez egy próba félév volt, ami nem jött össze."


Jogszabályi hivatkozást tudsz erre adni?

mert szerintem ez nem igaz, de lehet rosszul tudom

febr. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!