Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségihez közeledve...

Az érettségihez közeledve látok az interneten különböző kurzusokat, tanfolyamokat amik az érettségire készítenek fel. Ezek természetesen fizetősek. Elgondolkodom azon, hogy vajon minden diák egyenlő lehetőséggel készülhet fel az érettségire?

Figyelt kérdés
Több olyan tanfolyam is van, ami fizetős és "extra" segítséget nyújthat a tanulóknak. Vajon minden diák egyenlő lehetőségekkel készülhet fel az érettségire? Egyre inkább érzem azt, hogy még itt is a pénz és a megkülönböztetés játszik fontos szerepet. Pl. aki anyagilag tehetősebb annak több jár, több felkészülési lehetőség, extra segítségek, stb. mint például az egyszeri gyereknek. Lehet, hogy én vagyok ilyen "fura" diák, de én így érzem. Aki nem így gondolja, attól elnézést kérek.. Legyen további szép napotok.
2023. szept. 23. 23:52
 1/6 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Öszintén, az érettségi nem nehéz, aki otthon tanul annak minden gond nélkül mennie kell, tehát csak önszorgalom kérdése, nem a pénzzé…
2023. szept. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2*Sü ***** válasza:
100%

> vajon minden diák egyenlő lehetőséggel készülhet fel az érettségire?


Nyilván nem. És nem csak a fizetős felkészítők, magántanárok miatt. Természetesen más hatékonysággal lehet tanulni, ha van egy saját szobád, meg megint más, ha 2 másik testvéreddel osztozol ugyanazon a szobán. Ez meg részben a szüleid gyerekvállalási hajlandóságán, meg az anyagi lehetőségein múlik. Megint más, ha a hétvégét tanulással tudod tölteni, meg megint más, ha segítened kell a szüleidnek felásni a kertet.


Minden körülményt nem feltétlenül kell, és nem feltétlenül lehet kompenzálni. A jelenlegi rendszer azt tudja nagyjából biztosítani, hogy ha megvannak a képességeid, és megvan hozzá az akaraterőd, szorgalmad, elszántságod, akkor pusztán az anyagi helyzet ne legyen gátja annak, hogy leérettségizz. Ha megvan benned a kellő akarat és szorgalom, akkor egy fizetős felkészítő vagy egy magántanár kiváltható némi extra tanulásra fordított idővel, szorgalommal. Itt a hangsúly nem azon van, hogy akinek jobb körülmények adattak, annak esetleg könnyebb felkészülni az érettségire, hanem azon, hogy aki nehezebb körülmények között van, annak ne legyen emiatt lehetetlen.

2023. szept. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatás a legsötétebb komcsi időkben is nagyon megosztott volt. Teljesen más lehetőségek voltak az országban. Egy vidéki faluban nem úgy tudtak készülni, mint Budapesten. Ez kb most is így van. Az első hozzászóló foglalta össze jól: az érettségire simán fel lehet készülni önállóan, a net segítségével. Amikor nem volt net, akkor is fel lehetett. Az oktatás csak az egyik része az érvényesülésnek, a másik része a motiváció, a kreativitás, a kommunikáció és így tovább. Ha megnézed a sikeres és képzett emberek listáját egészen meglepődsz, hogy mennyi olyan ember van, aki oktatásügyileg hátrányos helyzetből indult.
2023. szept. 24. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez neked újdonság? Szerinted 20-30 éve nem voltak magántanárok?
2023. szept. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Már este volt, egy kis kiegészítés: nyílván abban a korban ahol te vagy, az érettségi a legnagyobb kihívás éppen, nem lekicsinyleni akarom az érettségit, nyílván én is izgultam az én koromban, ettöl függetlenül áll az, hogy csak önszorgalom kérdése.
2023. szept. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ha egy családnak van pénze magántanárra, aki csak azzal az egy gyerekkel foglalkozik egy óráig, és lehet tőle kérdezni, akkor az a gyerek jobb esélyekkel indul, mint aki csak magára hagyatkozhat.


De ebben semmi kivetnivaló nincs, mert:


1. Szegény és gazdag emberek mindig is voltak, teljesen soha nem volt egyenlő mindenki, és nem is lehet.

2. Középiskolásként úgy tűnhet, hogy az érettségi egy szörnyű nagy akadály, meg hogy hű de sokat kell rá tanulni. Én is ezt hittem. Aztán amikor eljutsz az egyetemre akkor rájössz, hogy az érettségi semmiség. Egyáltalán nem egy teljesíthetetlen valami, egy átlagos képességű diák is simán meg tudja csinálni jó eredménnyel, ha elég időt szán a felkészülésre.

3. A jó érettségi eredmény ahhoz kell, hogy felvegyenek egyetemre. Ott meg már végképp arra lesz szükséged, hogy hatékonyan tudj tanulni egyedül. Ha középiskola alatt jársz magántanárhoz, abban semmi rossz nincs, de a munkát akkor is neked kell elvégezni, és a legjobb, amit tehetsz magadért gimisként az, ha megtalálod a neked legjobban megfelelő tanulási technikákat, hogy önállóan is boldogulj a tananyaggal.

4. Ma már ingyen is elérhető rengeteg információ a neten. Ha tudsz önállóan utánanézni dolgoknak, nem feltétlenül van rá szükséged, hogy valaki pénzért elmagyarázza neked. Persze ez is egy skill, de érdemes elsajátítani, mert az egyetemen és úgy általában az életben is elég hasznos tud lenni.

2023. szept. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!