Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, vegyipari suliban...

GyBlanka54 kérdése:

Mit tegyek, vegyipari suliban tanultam, de rájöttem, nem ebben szeretnék elhelyezkedni, nem ez az álmom?

Figyelt kérdés

Pár éve kezdtem a sulit, akkoriban imádtam a kémiát, de azóta rájöttem, hogy nem ebben akarok elhelyezkedni, nem ezt akarom csinálni, legalább is ezzel a technikusi képesítéssel, amit kapok gyárakban a legesélyesebb, hogy munkát kapok, amit nagyon nem szeretnék, még ha jól is fizet. Májusban tettem le az érettségit, és jelentkeztem technikusnak és itt maradtam, de belefáradtam, tudom még csak most kezdődött az év meg minden, de màr nem bírom, nagyon gondolkodom, hogy kilépek, de csak egy sima érettségim van, semmi szakmám, egyetemre meg nem jekentkeztem.

Ki szeretnék lépni, de az anyám ezt úgy fogja fel, hogy fel akarok mindent adni, állandóan azt vágja a fejemhez, hogy mindig, minden feladok, amibe belekezdtem (bár, amiket mindig emleget, olyan dolgok, amikbe óvodásan kezdtem bele, olyan 3-t éves koromban), és nem akarja megengedni, hogy ott hagyjam a sulit. Persze nem szakma nélkül akarok nekiállni a nagyvilágnak, csak nem vegyészként képzelem el a jövőmet, gondolkoztam egy műkörmös szakmán, vagy esetleg egy cukrász képzésen, a fodrászaton is gondolkodom, még a kémiai tudásomat is fel tudnám használni.



2023. szept. 24. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Az évet fejezd be aztán kezdj másik szakmába.
2023. szept. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nemrég még régész akartál lenni.
2023. szept. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!