Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri egyetemet váltani emiatt?

Megéri egyetemet váltani emiatt?

Figyelt kérdés
Minden nap be kell járnom, kb 4 órát órát utazom, kicsit kezd már megviselni. Nyilván Pesten van az egyetem, de vidéken tuti lenne szabad kollégiumi hely, ezt több ismerősöm is megerősítette. Vannak itt jó lehetőségek, jobb hírneve is van az egyetemnek, mint a vidéken levőknek, de a név semmit nem jelent, főleg mert ennek ellenére nagyon színvonaltalan az oktatás, a diákok is szarnak mindenre, egy pár ember kivételével akiknek ténylegesen vannak céljaik

2023. szept. 24. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Honnan tudjuk hogy neked mi éri meg? Meg hogy neked a hírnév fontosabb e? Ezt egyedül te tudod.
2023. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Napi 4 óra utazás rengeteg, nem csoda hogy besokalltál.


Csak az a gond, hogy nem lehet csettintésre egyetemet váltani. Hiába lenne most hely a koliban vidéken, egyetlen lezáratlan félévvel kizártnak tartom hogy csak úgy átvenne egy másik egyetem. Vagy kihúzod valahogy ezt a félévet és megpróbálsz átjelentkezni tavasszal, vagy abbahagyod és felvételizel jövőre. Az egyik macerás, a másikkal időt veszítesz.


Szerintem sokkal gyorsabb és egyszerűbb lenne Pesten szállást találnod (itt is be kéne próbálkozni koliban, vagy szobát bérelni, mellette dolgozni). Persze ha nem bánod hogy halasztasz, és nagyon nem akarsz Pesten maradni, akkor ez okafogyott.


Neked kell mérlegelned.

2023. szept. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindent számításba vettem. Hogy érted hogy be kéne próbálkozni koliban?Természetesen ez volt az első lépésem, hogy az egyetem kolijába jelentkeztem, nem vettek fel. A magánkolik beteltek, nem is reagálnak az emailjeimre. Egyetlen egy szabad hely van de az 80.000ft havonta, és ennél csak többe kerül szobát bérelni. Dolgozom, de az édes kevés. Még más egyetemek kolijának írok hátha lesz belőle valami.
2023. szept. 24. 22:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy érted hogy be kéne próbálkozni koliban?"

"Még más egyetemek kolijának írok hátha lesz belőle valami." Pont így. (Édesmindegy hogy vidéken hány üres kolis helyről mesélnek az ismerőseid, ha egyszer Pesten tanulsz. Első körben ott kell minden követ megmozgatni, mert egyetemet váltani azért nem olyan sima ügy mint azt sokan hiszik.)

2023. szept. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudnal levelezore menni?
2023. szept. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Évközben egyetemet váltani mostanság szinte lehetetlen vállalkozás, még lezárt félévvel is, anélkül pláne nem venne át egyetlen más egyetem sem.

Vagy kihúzod ezt az évet, és közben olyan egyetemet keresel, ahol van (lesz) kollégiumi férőhely, vagy halasztasz.

Pl. az unokaöcsém ugyanolyan okok miatt ment át Budapestről az egri EKE-re, mint te, és ott van bőven kollégiumi férőhely, mert az utóbbi tíz évben nem csak az addig meglévő négy kollégiumát újították fel csontra, de az új campusban is épült még egy.

És az EKE nívója még mindig a legjobbak közé tartozik a vidéki egyetemek között. Ez sem egy elhanyagolható szempont, mint ahogy az sem, hogy rengeteg új karral bővült akkor, amikor egyetemmé vált.

2023. szept. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!