Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ugye kell érettségizni egy...

Ugye kell érettségizni egy nyelvből is. De mi van ha én pl. német nyelvből érettségiznék, és abból is tenném le a középfokú nyelvvizsgát? Úgy lehetne?

Figyelt kérdés
Bocsánat a tudatlanságomért,de nagyon nem vagyok ezekkel tisztában,bár még csak 9.-es vagyok.Lehet mire odakerülök meg fog változni az egész rendszer
2009. jan. 2. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, mire odakerülsz, tuti változni fog. :)


Az nem baj, hogyha ugyanabból a nyelvből van az érettségid is, és a nyelvvizsgád is. Esetedben németből. Ez csak akkor bajos, ha német szakra mész. Akkor ugyanis kötelező emelt szinten érettségizned németből, és az ugye 40 pluszpontot ér, de ez esetben nem számíthatod be a német középfokú nyelvvizsgát, tehát attól a 35 ponttól elesnél. Ugyanis egy nyelvből csak egy jogcímen szerezhető többletpont (ez csak a nyelvszakokra vonatkozik, ahol az adott nyelv kötelezően elő van írva emelt szintnek!).

2009. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Annyit javítanék az előzőn, hogy egy nyelvből egy jogcímen kapható többletpont nem csak a nyelvszakokra érvényes, ugyanis én nem nyelvre jelentkeztem, de a többletpontnál a magyar emeltemet és a felsőfokú német nyelvvizsgámat számolták, a német emeltet pedig figyelmen kívül hagyták.
2009. jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!