Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnam magam kihuzni...

Hogyan tudnam magam kihuzni az onvedelemoktatas alol a kozepiskolaban?

Figyelt kérdés

Egyszeruen elegem van az onvedelem oktatasbol az iskolaban, heti 1 dupla alkalom van, es az onvedelemoktato egy elhizott kover ember, aki csak shotokan karatet oktat, merev utesek, amiket egy km messzirol ki lehet szurni, 0 vedekezes, 0 labmunka, minden alkalommal elmondja, hogy neki hany danja van, o mekkora kiraly volt amikor katona volt.


Ezek mellett folyamatosan belem all, szaroz engem, kotekszik, es azt mondja, hogy az utcan szetkapnanak, figyeljek oda, mert igy legalabb tanulok is valamit, igy talan lenne eselyem megvedeni magam, egyaltalan honnan tud barmit egy igazi verekedesrol egy karates?


En kb 6 eve boxolok, voltam orszagos bajnok egyszer, 2x harmadik, egyszer negyedik, egy igazi osszeutesben 1 perc alatt levernem az onvedelem tanart, es egyszeruen felmegy bennem a pumpa, hogy folyamatosan belem all, hogyan tudnam kihuzni magam az onvedelem oktatas alol? Latszik, hogy semmilyen pedagogiai erzeke nincsen.


Tavaly ev vegen vezettek be, hogy tesiken a dupla oran ne uszas legyen, hanem onvedelem, de egyszeruen ha eszembe jut mar feltudnek robbanni, holnap reggel is duplaoraval kezdunk, legszivesebben megmondanam neki, hogy mutassa be rajtam elesben a tudasat.


Egyaltalan minek heti 2x45 percben onvedelmet tanulni, semmi ertelme nincsen, ennyi ido alatt nem lehet ertelmesen fejlodni, tobbet ernenk ha ebben a 2x45 percben futoedzesen vennenk reszt, annak nagyobb ertelme van ha valaki eltud futni, minthogy leall valaki verekedni ilyen vicc oktatassal a hata mogott.


2023. okt. 1. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

A harmadik bekezdésben taglaltakat írasd le a szüleiddel és a helyezéseidet tanúsító okmányok bemutatása mellett kérjétek meg a tantestületet, hogy ne kelljen neked önvédelmi témakörű testnevelési órán részt venni. Ebbe belefér még az is, hogy elmész a testnevelés órára, de más fizikai aktivitással csapod el az időt. Kommunikálni kell erről, - a csendes dohogással ne fogsz eredményt elérni.

Amikor nekem kellett nagyon sokad magammal járnom önvédelemre - az akkor foglalkozásom természetes járulékaként, - akkor is volt ott velünk egy kungfuban magasabb fokozatot már elért kolléga és senki nem problémázott azon, hogy félre vonult katákat gyakorolni, mert mindenki elfogadta, hogy ő adott esetben képes a megfelelő fizikai ellenállást kifejteni egy nem hétköznapi fizikai támadás esetén. Azt meg mindenkinek, - még az oktatóknak, mestereknek is - be kell látnia, hogy akit akarnak, azt úgyis kicsinálnak (sokszoros túlerővel, plekni-technikákkal), nem is a "sérthetetlenségről" és mások megsemmisítéséről szól az önvédelem, hanem arról, hogy a támadóknak ne érje meg a támadást elkezdeni.

Gondold át, amit írtam, - ha egyedül maradsz a törekvéseddel, akkor kocoghatsz ezeken az órákon vagy kokszzsákot püfölhetsz, ugráló kötelezhetsz, ha többen vagytok, akkor a létszámtól függően más sporttevékenység is belefér, de ehhez tenni is kell valamit.

2023. okt. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
A szülők valamelyike menjen be a helyezési okmányokkal az ofőhöz vagy inkább az igazgatóhoz. (De ha normális az ofő, mindenképpen beszélj vele, tudjon róla.)
2023. okt. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
33%

Hát ez így tényleg kellemetlen, én is halálra idegesíteném magamat ezen. Legalább judo vagy birkózás vagy aikido lenne, azokra tényleg ráfogható, hogy önvédelem (főleg az aikidóra), és a boxszal sem ütközik. De karate?


A legjobban teszed <amennyiben nem tudsz felmentést szerezni>, ha lenyeled ezt a békát, együttműködsz a kövér edzővel és amiket mond, tessék-lássék megcsinálod és utána elfelejted.


Disclaimer: aikidós és boxoló vagyok, de karatéztam és judóztam is pár évet.

2023. okt. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!