Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ajánlotok valamilyen kurzust/k...

Ajánlotok valamilyen kurzust/könyvet/videókat/akármit, hogy hogyan kell rendesen szakdolgozatot/diplomamunkát írni?

Figyelt kérdés

Már kb az irodalmazásnál befeszülök, hogy hogyan kell csinálni. Keresni cikkeket, forrásokat még kb oké, elolvasom, az is oké, de gondom van azzal, hogy hogyan kell helyesen belőle egy komplett irodalmazást készítenem. A többi részével általában kevésbé szokott gondom lenni, amikor a feladatomról írok, de azon is kell mit fejlesztenem bőven.

Ilyen irodalmazás how to kéne nekem, ami részletes és kitér, hogy hogyan lehetek effektív is, mert sok időt el is cseszek a szöszöléssel.

Szakdolgozatot írtam már, de szenvedés volt az is.



2023. okt. 2. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Olvass szakdogákat, hogy hogyan néz ki egy ilyen.

Ha kétséged van, beszélj a témavezetőddel.

Egyébként erre való a szakdolgozat előkészítése tárgy

Nekem mázlim volt, volt egy ilyen kurzusom, megtanultam használni a LaTeX-et, hogyan kell hivatkozni, hogyan kell tudomanyos szöveget írni. (A kutatást nem tanították meg), aztán csatlakoztam kutatócsoportba, TDK-ztam, ezek sokat segítenek. De igazából mint egy kis prezentációra felkészülés. Utánaolvasol. Aztán ha hasznos és az segíti a munkadat, akkor hivatkozol rá, amikor előkerül. Esetleg még az szokás, hogy a bevezetésben motivációként leírod, hogy eddig ezzel meg ezzel a módszerrel itt és itt ezt meg ezt próbálták megcsinálni, viszont a hátulütője az hogy (vagy viszont te kicsit más jellegű alkalmazást szeretnél) és ez motiválja a továbbiakat. Bevezeted a fontos fogalmakat, módszereket, elméleteket stb amiket használsz, azokra hivatkozol.

2023. okt. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az nemcsak ugyvan, az iskolanak kellene adnia egy sablont, meghataroznia az ISO-t stb., hiaba fogsz mas munkakat olvasgatni ha nekik teljesen mas követelmenyeknek kellett megfelelniük. Ezt a konzultanssal kell megbeszelni.
2023. okt. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Írtam már egy szakdolgozatot, de azt kb a semmiből, ez a nesze csináld mentalitás volt mifelénk, rossz is volt az egész élmény, emiatt stresszelek már most, maga a mű se lett valami jó.

Van nálam most egy diplomamunka egyébként, ami egy kis részben fedi, hogy mi is a témám, dehát ebből nem jön le rendesen, hogy hogyan lehet egy önálló művet összehozni.

Ja egy ilyen diplomamunka felkészítő tárgy lenne a legjobb, de ilyen nincs...

Nekem már attól a ponttól kezdve van bajom, hogy emberek hogyan irodalmaznak hatékonyan és honnan tudják mi a jó abban, amit leírnak.

2023. okt. 2. 15:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!