Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol forrásból másolni a...

Angol forrásból másolni a szakdolgozatomba plágiumnak minősül ?

Figyelt kérdés
Angol könyvekből,illetve cikkekből írom a szakdolgozatomat, lefordítom magamnak és az alapján leírom a tartalmát egy egy fejezetnek, ez plágiumnak minősül ? Minden bekezdés végén odatettem, pl.: a könyv címét.

2023. okt. 9. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha megjelölöd forrásként akkor nem.
2023. okt. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megjelölöm mindegyik után, meg az irodalomjegyzékbe is feltüntetem, viszont most ilyet, hogy cégtörténet muszáj voltam egy erről szóló könyvből + filmből írni.
2023. okt. 9. 11:37
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az irodalmazás lényege, hogy az állításaidat más publikációk által támasztod alá. Magadtól nem jelenthetsz ki semmit, pl. "Az MKB-t 1993-ban alapította Gipsz Jakab, Minta Annamária és Példa József." Ez egy állítás, amit nem a kisujjadból vetted elő, valamivel bizonyítanod kell, hogy így is van és nem csak a te fantázia szüleménye.


Plágiumról akkor beszélünk, ha valaki kutatását hivatkozás nélkül közlöd, egy az egyben átveszel mondatokat.

Másolni hivatkozással együtt sem lehet, át kell fogalmazni.


A legtöbb plágiumszűrő érzékeli azt is, ha csak lefordítottad, de nem fogalmaztad át.

2023. okt. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!