Ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

2022ben kezdtem az első évemet az egyetemen. Mivel én csak az augusztusi szériában jelentkeztem (eredetileg máshova akartam) a szakra, így màr csak önköltséges formában lett meghirdetve a szak. Azóta önköltségesen vagyok, azonban szeretnék átkerülni államilag támogatottra. Ez hogy működik,én kellene kérvényeznem,vagy automatikusan átraknak,ha megfelelő az átlagom? Köszönöm a segítséget!

20L



2023. okt. 10. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kérvényezni kell a tanév végén hogy átsoroljanak, automatikusan nem kerülsz át államira. Neptunban tudod majd leadni a kérvényt és ha van hely plusz olyan az átlagod akkor vesznek elméletileg át. Gyakorlatban sajnos elég nehéz átkerülni mert sok önköltséges próbálkozik és kevés szokott lenni a szabad állami hely
2023. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Automatikusan nem raknak át ezt kérni kell. A TO megmondja, hogy mikor kell benyújtani az átsorolási kérelmet.
2023. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos átsorolások csak nyáron vannak, így ezt az őszi és tavaszi félévet még mindenképpen fizetősként kell végezned. Annak az esélye, hogy átsoroljanak, sajnos nem pusztán a te tanulmányi eredményedtől függ, hanem attól is, hogy az államis hallgatók mennyire rosszul tanulnak. Ugyanis minden nyáron csak annyi költségtérítéses hallgató sorolódhat át államira, mint amennyi államis hallgatót átsorolnak költsétérítésesnek. Ezért azokon a helyeken, ahol az állami képzés előre meghatározott, minimális súlyozott kreditátlagát könnyű teljesíteni, minden évben csak kevés költségtérítéses hallgatót tudnak államira áttenni.
2023. okt. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!