Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy jön ez ki(matek)? Gyerekk...

Hogy jön ez ki(matek)? Gyerekkel gyakorlok a Zrínyire és nem értem!?

Figyelt kérdés

Egy dobozban összesen 66 lufi van. 30db piros, 20 darab zöld, 10 darab kék és néhány darab sárga, barna és fekete. Legkevesebb hány lufit húzzon ki Zoli becsukott szemmel, hogy neki és az osztálytársának is biztosan jusson egyforma színű lufi a kihúzottból?


Ez a feladat. Én nem érte, miért nem hét?


Ha úgy érti, hogy egy gyereknél is legyen valamilyen szín, meg a másiknak is húzzon a gyerek ugyanolyan színt, akkor hétnek kellene lennie.


Ha viszont úgy érti, hogy egy gyereknél legyen két egyforma színű, meg a másiknál is két egyforma színű(de lehet más színű, mint a srácé, csak egy gyereknél legyen két egyforma, akkor sem 28. Vagy 4 egyformát kellene kihúznia és elosztania egymás közt?


Valaki magyarázza meg légyszi, sérti az egómat, hogy nem tudom miért 28 a megoldás, és tök hülye megfogalmazása van a feladatnak is.


2023. okt. 10. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen jól gondolod, 7-nek kellene lennie, a 28 semmilyen értelmezés alapján nem jön ki.

Előfordulhat, hogy rossz a megoldókulcs, vagy csak elnézted a választ.

2023. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem néztem el, online feladat, ha megnyomod a hetet, benyomja a nagy piros x-et, egyedül a 28-ra regál hatalmas zöld pipával. Alatta sok sok régi komment, hogy nekik az összes válasz jó lett és dicsekednek. Már nem aktív, régi feladat a neten, wordwallos, ott nem kérdezhetem meg a többéves válaszaikkal. De azért megnyugtató, hogy nem csak én gondolom, hogy 7.
2023. okt. 11. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!