Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizők ti hogyan készült...

Érettségizők ti hogyan készültök az érettségire?

Figyelt kérdés
2009. jan. 2. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

szia, én tavaly májusban érettségiztem, még elég jó emlékeim vannak róla :D

Nálunk a tanárok többsége tartott külön érettségire felkészítő órákat de meg kell, h mondjam én egyikre se jártam be, év közben szokás szerint nem tanultam és az érettségire se készültem, ballagás után még sok tantárgyból a tételeim sem voltak meg, a "felkészülést" pedig csak május végén kezdtem el ( persze csak szép lassan :D ) és... leérettségiztem!

!!!!! Ezzel nem arra biztatlak, hogy te is ezt tedd, de nem akarok hazudni, én így csináltam!!!!!

Nem egy nagy dolog, írásbelit ne kapkod el és akkor tuti megvan, de persze kérdés az is, h hányasra szeretnél érettségizni? (nekem minden 3-as lett)

magyar írásbelihez egy tipp:

jól gondold meg, hogy mit választasz a szövegalkotásnál, nálunk mindenki az érvelést választotta 1 ember kivételével, akinek az elemzés jobban tetszett (valami novella volt, ha jól emlékszem) és el is bukta az egészet.

Persze, ha neked megy az elemzés akkor nyugodtan :)

sok sikert!

2009. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Előző válaszoló! Te hova mentél tovább tanulni?
2009. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most fogok érettségizni, majd szünet után kezdünk ismételni mindenből, töri tételek már megvannak, azt szétosztottuk az osztályba, irodalom témáim is megvannak. Én most még nem készülök sehogy, majd ráérek, így vagyok vele. Elfelejteném, ha most nekiállnék az első töri tételnek, majd ha meg lesz mind, akkor. Amúgy meg sokat olvasok - kötelezőket többször is, illetve készülök a nyelvvizsgámra. Én most itt tartok, 2009. január 2-án :D
2009. jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom még,lehet hogy szociális munkásnak tanulok,vagy művtörit tanulok később, minden attól függ elég jól sikerül-e az érettségi ahhoz hogy felvegyenek.

Köszi a válaszokat!

2009. jan. 2. 19:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én készülök rendesen órákra, aztán ennyi. Matekból félévtől neki állunk ismételni, 3 hónap bőven elég lesz szerintem mindenre. Az irodalomtételek címét lediktálták már, majd most állunk neki kidolgozni őket órán. Töriből eddig 4 tételt vettünk, hetente egyet veszünk, azt is megtanulom, aztán ennyi. Nekem a többi tárgyból már megvan az érettségi. Én nem komplikálom túl a dolgokat, habár nekem is nagyon fontos, hogy jól sikerüljön az érettségim, de nem látom értelmét, hogy pluszba tanuljak azon kívül, amit az iskolában megkövetelnek.
2009. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

első válaszadó vok.

SZÁMALK-ba mentem felsőfokú szakképzésre /ált. rendszergazda/

2009. jan. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát én még sehol sem vagyok a tanulást illetően! :(

Mindenből középszinten érettségizek, a választottam az informatika és a nyelv amit tanulok az a francia.

Összesen 89 tételem van. A szóbelitől is félek de az írásbelitől szinte rettegek. Jövő héten kezdek neki a tanulásnak. Szerencsére a tételeket kidolgozva kapjuk egy kivételével ami a töri.

2009. márc. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!