Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon fáradt hogy tanuljak?

Nagyon fáradt hogy tanuljak?

Figyelt kérdés
Holnap írok tzt töriből de még a fele vissza van nem tudom hogy tanuljam meg.

2023. okt. 16. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Nem 1 delutan alatt kell ra felkeszulni es akkor nincs ilyen problema.

Majd legkozelebb mar jobban csinalod :D

2023. okt. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
76%
én sose tanultam semmire otthon, figyeltem órán és így is 4-es dogákat írtam
2023. okt. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
51%
Eldöntheted, hogy akarod e az átmenőt vagy sem. Ha igen, akkor biztos tálalsz rá módot ;)
2023. okt. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tippek legközelebbre: Töriből nekem mindig segített, ha már nem volt kedvem olvasgatni az anyagot, hogy néztem az adott témában YouTube-on pár rövidebb, vagy ha volt időm, akkor hosszabb videót, így mindig megragadt bennem egy-egy fontos infó, ami felett olvasva lehet, hogy elsiklottam volna, plusz az összefüggéseket is könnyebben megértettem. Ha már nagyon fáradt vagy, és semmi motivációd nincs olvasni, ez segíthet. Az is jó tanulási módszer, hogy jó alaposan áttanulmányozol egy-egy részt, majd becsukod a könyvet/füzetet/laptopot/bármit, és egy üres papírra megpróbálsz mindent leírni, amire emlékszel az adott fejezetből. Egyrészt sokaknak segít a megjegyzésben, ha saját maguk is leírják a dolgokat, másrészt ez a módszer arra készteti az agyad, hogy aktívan felidézzen és foglalkozzon az anyaggal, nem csak passzívan, mint olvasáskor vagy videó-nézéskor.

Ha pedig rosszabbul sikerül egy-egy dolgozat, előfordul, mindenkivel előforulhat ilyesmi néha-néha, csak ne legyen belőle rendszer. Egy tz-n semmi nem fog múlni, valószínűleg az év végi jegyed sem, a jövőd meg főleg nem! A gyakoris kárörvendőkkel, akik meg idejönnek leírni, hogy "majd legközelebb kezdj el tanulni hamarabb, hö hö hö" ne foglalkozz. Nyilván igazuk van valamilyen szinten, de majd tanulsz az esetből. Egy-egy ilyen helyzet miatt ne ostorozd meg hibáztasd magadat.

2023. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!