Ilyenkor mi történik?

Figyelt kérdés
Jelenleg első éves hallgató vagyok, állami ösztöndíjjal. Rájöttem, hogy a szak nem nekem való szóval váltani szeretnék. Viszont azzal nem vagyok tisztában, hogy ebben az esetben ia vissza kell fizetnem az egy félév árát, ha máshol tovább folytatom az egyetemet?

2023. okt. 16. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:
41%

Az állam 12 félévet (orvosin 14) támogat. Ha abból egyet elhasználsz és elmész egy olyan szakra, ami pl. 3 éves, akkor még mindig maradt 11 féléved; ergo nem kell semmit visszafizetned.


Viszont érdemes passziválni, ha valamiért jövő ősszel mennél másik szakra, és ezt nem folytatnád. Különben fogyni fog a száma a fizetett féléveidnek, ami csúszásnál amúgy jól jönne.

2023. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első félévet nem kell visszafizetni, de az allamilag tamogatott gelevekbe beleszámít, kivéve, ha az első kb. 6 hétben kiiratkoztol ( régen 6 hét volt, utána kellene nezni, nem valtozott-e azota)
2023. okt. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!