Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell elemezni ezt a...

Hogy kell elemezni ezt a mondatot? , , Apám szájából szép volt az igaz".

Figyelt kérdés
Eljutottam odáig, hogy a ,,szép volt" az összetett állítmány, az ,,IGAZ" pedig az alany...ja meg, hogy az ,,Apám" az birtokos jelző...ezek utána ,,szájából" mi?:D
2010. okt. 18. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán eredethatározó, de én utálom ezeket a mesterkélt besorolásokat; szegény József Attila nem azért írta ezt a verset, hogy majd mondatrészek szerint elemezzék, ha lehet, ha nem.
2010. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

énisutálom de egyszerűen ezt kell elemezni és holnapra kell beadni...alapjáraton én sem elemezném József Attila verseit a szimpla olvasása helyett...:P

Gyökér dolog ez a mesterkélt besorolás..ocsmány

amúgy rájöttem már, hogy eredethatározó..:D

deazért köszönöööm!!!!

2010. okt. 18. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem a szép jelző, és nem az állítmány része, de ahhoz kapcsolódik
2010. okt. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De igen, ez egy összetett igei-névszói állítmány. Ha jelen időbe teszed, az marad, hogy szép az igaz. Ez esetben a te teóriád szerint ugyanaz a szó múlt időben jelző, jelen időben meg állítmány? Na ez nem lehet.
2010. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!