Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi utáni szakképző...

Érettségi utáni szakképző iskolába egy technikusi ösztöndíj mennyi? 1 hó 8000 vagy 16000? Illetve ha 16 akkor azt egyrészbe kapjuk meg vagy külön napon?

Figyelt kérdés
2023. okt. 26. 13:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Én ápolóin voltam tavaly. Mi 1. félévben havi 8000-t kaptunk, második félévben meg teljesen katyvasz volt.

- Ha sima gimibe jártál vagy nem volt előző tanévben tanulói jogviszonyod továbbra is 8000 Ft-ot kaptál

- Ha valamilyen technikumban tanultál előtte (lehettél cukrász, vagy autószerelő is) akkor az előző tanév végi átlagodhoz mérten kaptál ösztöndíjat a 2. félévben (amíg nem volt szakmai gyakorlat, utána rendesen munkabért kaptál szakmaira)


Nem tudom, hogy ez más szakmáknál is így van-e, vagy, hogy még így van-e. Azt tanácsolom neked, hogy a kinézett suliból próbálj valakit keresni, és tőle tájékozódni.

2023. okt. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!