Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire necces az oktatás...

Mennyire necces az oktatás jelenlegi helyzetében pályázni a Klebelsberg ösztöndíjra másodévesként, osztatlan tanárképzés esetén?

Figyelt kérdés
Avagy mennyire szivatós a képzés vége után?
2023. okt. 26. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad! Az elhelyezkedéshez nem adnak segítséget, de fenyegetőznek.
2023. okt. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Semmibe nem szabad belemenni.
2023. okt. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát, nekem nem az elhelyezés része a kérdéses itt. Az nem tűnik neccesnek, az egyik szakok matek. Ha például a volt gimimet nézem, ami megyeszékhelyen az egyik legjobb, amikor elkezdtem ott tanulni anno, akkor is kerestek matek tanárt, 3-at is, azóta se találtak nagyon, vagy akit igen, az elment azóta, aki még van az is nyugdíj közeli korosztály.
2023. okt. 26. 21:08
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

A Klebensberg ösztöndíjjal két hatalmas gond van, ezeket kell végiggondolnod, hogy megéri-e neked:


1. Végzés után rögtön legalább annyi évet állami iskolában kell tanítanod, amennyi évig az ösztöndíjat kaptad. Alapítványi vagy egyházi fenntartású iskolában nem helyezkedhetsz el. Ha ennek a követelménynek nem felelsz meg, a kapott ösztöndíjat teljes egészében vissza kell fizetned.


2. Az új státusztörvény alapján viszont állami iskolában foglalkoztatott pedagógusként járáson belül akaratod ellenére is bármikor áthelyezhetnek egy bármelyik másik iskolába. Más szóval találsz egy iskolát, ahol jól érzed magad, közel van a lakhelyedhez, jó a pedagógus közösség, és magas a színvonal, s aztán egyszer csak átraknak egy istenhátamögötti faluba tanítani, mert éppen oda kell matektanár.

2023. okt. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Viszont az áthelyezgetéses izé enélkül is él, nem? Tehát ha most aláírom a szerződést, akkor annyival rontottam a helyzetem, hogy ha nem jön be, akkor nem léphetek úgymond akármikor, hanem csak X év után?
2023. okt. 27. 10:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5: Bármikori áthelyezési lehetőség csak akkor lesz veled szemben, ha állami fenntartású iskolában helyezkedsz el. S ha mondjuk 4 évig köteles leszel állami iskolában tanítani, akkor azon a 4 éven belül bármikor átrakhatnak másikba, olyanba is, ahol pocsék a légkör, a tanulók nehezen kezelhetők és a szülők fenyegetőznek. (S mondanom sem kell, épp ezek azok az iskolák, ahonnan mindenki, aki teheti, menekül, s akik normális pályázattal tartósan nem tudnak pedagógust találni az így megüresedő álláshelyekre, azaz épp ilyen iskolákba fognak a státusztörvény segítségével pedagógusokat akaratuk ellenére áthelyezni.) Nem tudom, neked milyen jó idegrendszered van, de szerintem egy átlagos ember ilyen helyen néhány hónap alatt kiég és előbb-utóbb depressziós lesz. Nagyon durva ám egy ilyen munkahelyen, ahol egész nap gyomorgörcsöd van a feszültségtől, és szinte semmi sikerélményed nincs, éveket lehúzni. Nekem vannak fiatal pedagógus ismerőseim, akik kezdetben lelkesek voltak, de néhány éven belül belefáradtak az effajta mindennapos küszködésbe és a pályaelhagyást fontolgatják, vagy már el is hagyták a pályát. Pedig nem is kirívóan rossz iskolában tanítottak.
2023. okt. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti jelenleg mentorálok hátrányos helyzetben lévő általános iskolásokat(ez nem része a tanárképzésnek, csak felvettem, mert kellett a szabadon választható tárgy), előző félév elején óta. Összesen hatan vannak, a fél társaság elég... eleven :D

Velük egészen jól boldogulok, de az nyilván egészen más. Meg volt olyan, hogy "helyettesítettem" ilyen fél hivatalos, szürkezónás megoldásokkal tavaly (abban a suliban, ahol mentorálok) (volt bent helyettesítő tanár az első 10 percben, aztán lelépett telefonálni, csak ő nem matek szakos volt, én meg ha már úgyis ott vagyok, és a foglalkozásra használt terem beázott ezért használhatatlan volt, be lettem dobva órát tartani) és egészen jól ment. De nyilván egészen más 1-1 alkalom, mint állandóan.

Bár max azt meg tudom csinálni, hogy akkor vissza abba a suliba, ahol most mentorálok. A tanári közösség okénak tűnik, a hatezres faluból meg csak nem raknak el máshová(?) :D Mert így elmondások alapján az is olyan hely lehet, ahonnan menekülnek az emberek.

2023. okt. 27. 11:06
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7: Teljesen igazad van abban, hogy nagyon más néhány alkalommal tanítani, mint minden héten 25 órát, szakadatlanul. Nekem az a saját tapasztalatom, hogy egy tanítási napon az első 2-3 megtartott óra szellemileg és idegileg néha annyira le tudja fárasztani az embert, hogy a többi aznapi óra megtartása már olyan, mintha az ember vérét szívnák. A nap végére az ember néha zombi lesz. Az egyetemi belső tanítási gyakorlaton, ahol egy egész félévben kell 15 órát megtartani, ráadásul viszonylag jól viselkedő és jó képességű gyakorló iskolai diákoknak, még szinte minden tanárjelölt meg tudja tartani a lelkesedését. Az utolsó év egybefüggő külső tanítási gyakorlatán, amit egy teljesen átlagos, közönséges iskolában kell végigcsinálni, lényegében úgy, mintha fix óraadó tanárnak volnál oda fölvéve, már sokkal többen vesztik el a kedvüket a pályától. (Én úgy tudom, hogy statisztikailag a tanárként végzettek egyharmada végzés után azonnal és véglegesen pályán kívül helyezkedik el.) S aki tanárként helyezkedik el, azoknak is kb. az egyharmada 5 éven belül elhagyja a pályát, mert már az elején rájön, hogy 40 éven át ezt idegileg és szellemileg biztosan nem bírja majd csinálni. S szép számmal van olyan is, aki később, mondjuk 30-35 éves korában dönt a pályaelhagyás mellett, főként azért, mert a párjával közösen rájönnek, hogy anyagilag képtelenek maguknak egzisztenciát teremteni, valamint két gyereket eltartani és fölnevelni.


Én saját fülemmel hallottam, hogy egy 15 éve tanító tanár azt mondta, inkább elmegy egy áruházba árufeltöltőnek, mint hogy tovább kelljen évről évre azt a kimerítő, idegőrlő mókuskereket hajtani, ami a pedagógusi munkával jelenleg jár. S az a vicc az egészben, hogy egy multinál egy áruházi alkalmazott valóban simán kereshet annyit, mint egy tanár. Igaz, áruházi árufeltöltőként sokszor este és hétvégén is dolgozni kell, de legalább viszonylag nyugis napjaid lehetnek, s nem kell tehetetlenül elviselned naponta többször, hogy a viselkedészavaros, agresszív, tanulást bojkottáló, beszólogató, visszabeszélő Pistikék és Józsikák tönkreteszik az óráidat, s kikészítik az idegeidet. (Óráról kiküldeni diákot nem szabad, mert akkor felügyelet nélkül marad.)

2023. okt. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Téves, hogy csak állami sulikban lehet elhelyezkedni az ösztöndíjjal. Az idei évtől lehet alapítványi és egyházi iskolákban is pl. Benne van a pályázat kiírásában
2023. okt. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!