Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt angol érettségi?

Emelt angol érettségi?

Figyelt kérdés

Ma lehetett megnézni az írásbeli érettségik eredményét.

Én emelt szintű angol vizsgát tettem és 88%-os lett. Nyilván lehetett volna jobb is, tekintve, hogy volt néhány hibám, ami abszolút figyelmetlenség, ettől függetlenül én örülök neki, mert ezelőtt nem voltam még nyelvvizsgán sem.


A kérdésem az lenne, hogy nektek, akiknek már van emelt angoluk, nektek hogyan sikerült? Csak szeretném nagyjából elhelyezni a teljesítményemet, hogy milyennek számít, jó, átlagos vagy gyenge eredmény. Nincs viszonyítási alapom, mert az osztályból még csak én tettem előrehozottat angolból.


Előre is köszi a válaszokat!:)



2023. nov. 6. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jónak számít. Jóval az ötös határa felett van. De ez függ az egyéni helyzettől is.


Saját példa: fél évet tanultam spanyolul az emelt érettségi előtt. Nekem nagyon jó volt az elért 71%, míg egy olyannak, aki kéttannyelvűbe járt ez egy rossz eredménynek számított volna.

2023. nov. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

60%-tól már ötös, úgyhogy bőven jó vagy.


Nekem pár éve 98% lett 2 hibaponttal, amiről később a tanárom megmondta, hogy muszájból vont le 1-1 pontot a két fogalmazásomból, mert a 100% gyanús lett volna.

2023. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Már a 60% is bőven jó, úgyhogy ne aggódj :D
2023. nov. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Melyik egyetem a cél?

A tavalyi országos átlag 78% körül van, úgyhogy elég jónak számít

2023. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes a 88%. Én Amerikában születtem és kint éltem majdnem 4 éves koromig, úgyhogy előbb beszéltem angolul mint magyarul, és még nekem sem lett 100% anyanyelviként. Nem ettől függ hogy jól beszélsz-e vagy sem, bárkivel előfordulhat hogy benéz valamit vagy leblokkol vizsgaszituációban. Szerintem örülhetsz a 88%-nak
2023. nov. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!