Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar kormány jót tett...

A magyar kormány jót tett azzal, hogy megváltoztatja 2024-től az érettségit?

Figyelt kérdés

"Várhatóan extrém könnyű lesz a 2024-es érettségi: durva változásokra kell készülniük a diákoknak"


[link]


2023. nov. 11. 07:06
A kérdező szavazást indított:
Igen, jót tett.
Nem.
21 szavazat
 1/10 anonim válasza:
69%
Kísérleti fos az egész, nálunk szidják a tanárok, szerintük jobb a régi, és felesleges volt ez az egész változtatás.
2023. nov. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért jobb a régi?
2023. nov. 11. 07:44
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha jól értem, végre azt fogják kérdezni magyar érettségin, amit előtte 4 éven át tanítottak. Ebben van némi ráció, bár én inkább az érettségit megelőző 4 éven változtattam volna...
2023. nov. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

"A legdrasztikusabb változás talán a magyarérettségit érinti, ahol sokkal nagyobb lexikális tudásra lesz szüksége az érettségizőknek, mint eddig."


Aha, tehát a fejlődő technológiai világban, ahol az AI egyre inkább teret nyer, és egyre feleslegesebb ennyi sok infót memorizálni, a logikai készséget és gondolkodást igénylő, a mindennapi életben valóban releváns érvelés helyett magolja be mindenki, amit google-n másodperceken belül megtalálni. A közoktatás pont olyan mértékben fejlődik visszafele, amilyen mértékben a technológia fejlődik. 🤡

2023. nov. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szerintem meg rendben van a közoktatás. Az iskolában TUDOMÁNYOKAT oktatnak, azt meg magolni kell.


Az ilyen logikai dolgokat az ember az életben tanulja meg, meg a szüleitől.

Az iskola nem gyereknevelde, hanem a tudomány csarnoka.

2023. nov. 11. 11:12
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
#5: nyugtass meg, hogy nem vagy pedagógus.
2023. nov. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem meg rendben van a közoktatás. Az iskolában TUDOMÁNYOKAT oktatnak, azt meg magolni kell."


Szerintem meg nincs rendben, és egy normális rendszerben nincs olyan, hogy magolás. Aki ezt így kijelenti, ahogy te, annak a tudományokhoz semmi köze nincs.

2023. nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Az iskolában TUDOMÁNYOKAT oktatnak, azt meg magolni kell."


Nagy tévedés.


A 2024es érettségi rendszerben inkább az elmélet gyakorlati alkalmazása került előtérbe a természettudományokban (fizika, kémia, matek). Magyarán a függvénytáblázatban lévő ismeretekkel kell számolni. Az esszéírás sem a klasszikus elmélet.

2023. nov. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért is egy barom a kérdező, mert aki egyrészet ennyire arrogánsan "érvel" a saját f.szságaira, annak már csak emiatt sincs semmi köze a tudományokhoz, másrészt meg ez a határozott kijelentés arra a szűklátókörűségre utal hogy a kérdező nem is fogad el más álláspontot, ő kijelentette, hogy a sajátja az igaz, vagyis csak azt várja, hogy itt felszopkodja őt mindenki, hogy milyen igaza van.


A magolás és a tudomány teljesen ellentétben áll egymással. A magolás sose juttat el a tudományok világába, mert az pusztán a szavak egymás utáni memorizálása. Ha magolsz, akkor teljesen mindegy milyen tudományterületet olvasol éppen, ugyanazt csinálod mindenütt. Szavakat memorizálsz egymás után. Ez akár egy bulvár szennylap cikkje is lehet, akár egy Petőfi-vers, akár a II. világháború főbb eseményei. Valójában nem az érdemi tartalmat tanulod meg, hanem a betűket és a szavak egymás utáni sorrendjét felületesen. Nem éled bele magad, nem tudod elképzelni az olvasottakat, nem tudod kivetíteni a valóságba, elvonatkoztatni tőle. Így a tudományt nem tudod elsajátítani.

2023. nov. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: igen, ha már tudományról van szó, a neveléstudomány szerint a tanulás "hosszabb távon ható, adaptív változást" jelent. A magolás nem adaptív.


Többek közt ezért is kérdeztem rá, hogy pedagógus-e a kérdező, mert valószínűleg oktatáselmélet tárgyból elhasalt volna.

2023. nov. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!