Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri elvégezni? Van benne jövő?

Megéri elvégezni? Van benne jövő?

Figyelt kérdés
Mezőgazdasági mérnökire járok jelen leg első féléves vagyok. Én úgy látom semmi értelme elvégezni mert nem lehet elhelyezkedni vele, és csak az időmet vesztegetem itt. Ti hogy látjátok ezt? Elsősorban olyan írjon aki elvégezte ezt a szakot.

dec. 2. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hátha nem akarsz vele kezdeni semmit, akkor valóban semmi értelme. Egy szakot általában azért csinál az ember, mert szereti amit tanul, amit csinál és amit dolgozhat, ha elvégzi. A mezőgazdaságban van munka, növénytermesztés és állattenyésztés területén is.
dec. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3%

Agrár mérnök, építész-építő, közlekedés, élelmiszer, vegyész, környezet meg hasonló mérnök szakok itthon sajnos ritkán vannak megfizetve napi 8 órában..



Az info, villamos, mechatro trió ami fut, utánuk meg még talán a gépész.

dec. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2

Nem értem mi a faxnak írod mindig ezeket oda minden kérdés alá. Igen, a villamos-, gépészmérnökök és az informatikusok vannak a legjobban megfizetve. De ez nem azt jelenti, hogy a környezetmérnök, a természetvédelmi mérnök, vagy az építőmérnök felesleges szak lenne, csak mert nem keresnek 700 nettót. Szükség van mezőgazdasági mérnökökre is. Ahogy tanárokra és ápolókra is, hiába keresnek kevesebb pénzt.

Nem értem hogy mi értelme lenne annak, ha mindenki informatikusnak tanulna, csak mert az "jól fizet". Van aki hivatást is választ, nem pedig csak a pénzt.

dec. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Szükség van rájuk, de fizess ki 350 nettobol mondjuk 200 ezres albit vagy tegyél félre 40 milliós panelra L o o L. Nem hiszem hogy bárkinek is ez az élet célja
dec. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Az életcélja valakinek az, hogy gazdag legyen, de rühellje a munkáját, amit 65 éves koráig csinálni fog? :D LOL

Hát én inkább eszek olcsóbb parizert, és elég Horvátország a Maldív sziegtek helyett, de élvezem a munkám még néhány évtizedig. :D

dec. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%
Hát amilyen ingatlan , albérlet meg egyéb árak vannak egy kevésbé jó szakkal Horvátország sem nagyon lesz megnyugtatlak.
dec. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8%
5: te gondolom még egyetemista vagy ugye?
dec. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7


Nem. Már 6 éve dolgozok a szakmámban, egy "gagyi" fajta mérnöki diplomával. Minden évben járunk külföldre a férjemmel (akinek még csak szakmája sincs) és saját házunk is van. :)


Nem kell ám lenézni mindenkit, aki nem mérnökinformatikus. Minden szakmában sokra lehet vinni.

dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
13%

"Hát én inkább eszek olcsóbb parizert, és ... ...élvezem a munkám még néhány évtizedig. :D

Nem akarok vészmadárkodni, kedves 5-ös, de a parizer, meg a néhány évtized nemigen fér össze.

dec. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9


Nem is kell kiforgatnia a szavaimat. :) Nyugodj meg, egészségesen étkezünk, nem krumplis tésztn élünk, a parizer csak hasonlat volt. Tudom, nehéz elhinni, hogy valaki szereti is a munkáját, hiába nem keres milliókat vele havonta és még tudja élvezni is az életet, kevés mellett is félre rakni valamennyi. De köszönöm, hogy aggódtunk értünk csórókért. <3

dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!