Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy statisztika vizsgán volt...

Egy statisztika vizsgán volt ez a kérdés. Határozza meg ezen számok átlagát! -24,8; -13; -14,9 ; 5,6 ; 6,6 ;7,7 És nem értem, hogy miért volt 12,91 a megoldás. Hogy jött ki átlagnak a 12,91?

Figyelt kérdés
dec. 7. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen átlagát? Számtani, súlyozott számtani, mértani, harmonikus vagy esetleg a négyzetes átlagát? Gondolom utóbbi kérdésre ott szerepel a válasz is a tananyagban példákkal együtt, amiből vizsgáztál. Szóval valamelyiknek az eredménye bizonyára 12,91. Bocsáss meg, de nem fogom kiszámolgatni, hogy vajon melyik lehet az. (Amúgy is elfelejtettem már, miután érthetetlen módon összehoztam valahogy a statisztika/valszám kettest.:D)
dec. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
En nem tudok olyan atlagrol ami nagyobb lenne mint a minta legnagyobb eleme. Vagy a feladat van elirva vagy a valasz rossz.
dec. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy - jelet el tudnék képzelni a 12,91 előtt.
dec. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!