Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen hogyan tudok úgy...

Egyetemen hogyan tudok úgy leadni egy tárgyat amiből megbuknék, hogy az ne rontson az átlagomon?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok szóval még nincs sok tapasztalatom de hallottam felsőbb évesektől, hogy valahogy ezt ki lehet játszani. Mivel államilag támogatotton vagyok kéne a jó átlag. Valaki tudja hogy tudnám azt megcsinálni, hogy úgy adok le egy tárgyat mintha nem is jártam volna egyáltalán és akkor az átlagomba se számít bele?

dec. 11. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Meg kell nézni a tvszt. Nálunk pl ha buktál, akkor nem számít bele az átlagba, mivel oda csak a teljesített krediteket számítják.
dec. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk is úgy van mint az elsőnél hogy nem számít az átlagba a bukott tárgy.


Különben pedig kérvénnyel tudsz leadni tárgyakat.

dec. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk se számít bele a bukott tárgy, viszont azzal számolj, hogy annyival kevesebb teljesített kredited lesz, az átlagot pedig általában fixen 30-cal osztják. Szóval ha ez egy 5-6 kredites tárgy és te csak 30 kreditet vettél fel, akkor a kevés kredit miatt valószínűleg rosszabb lesz az átlagod mintha kettesre levizsgázol belőle. (Persze ha ez a tárgy csak 1 vagy 2 kreditet ér és/vagy 30-nál több kreditet vettél fel a félévre, akkor ez a veszély nem fegyeget.)
dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na az elsőt minek kellett lepontozni? Talán ő tudja, hogy nálunk nem így van?:)
dec. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%
El kell érni hogy megtagadják az aláírást. Az a KKI-be sem számít bele (legalábbis nálunk). Vagy nem mész be vizsgára, vagy nem írod meg az egyik ZH-t, vagy annyit hiányzol hogy megtagadják az aláírást.
dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#5 Alairas nelkul is nem teljesitett kredit lesz. Ez egyes helyeken kreditbuntetessel jar. Targyleadasi kerelemre pedig a szorgalmi idoszak vegen mar ne is szamits... azt az elso honapban meg meg lehet csinalni, ilyenkor mar nem.
dec. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!