Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első éves vagyok a BME Gépészm...

Első éves vagyok a BME Gépészmérnöki karán, sajnos fizikából eléggé lemaradásban vagyok, középsikolában nem fektettem rá nagyobb hangsúlyt, és ezt érzem most. Mérnöki fizikából eléggé rezeg a léc, mit tudnátok javasolni, hogy jobb legyek belőle?

Figyelt kérdés

dec. 19. 00:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Külön tanárt.
dec. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A magasabb évfolyamosok szoktak elfogadható pénzért korrepetálni.

Én is úgy csináltam, hogy korrepetáltam a "kicsiket" és abból a pénzből fizettem egy olyat, aki engem tanított. Ne feledd: ha tanítasz, te is tanulsz.

Annak alapján, amit írsz, én tanítanék egy középiskolást, és tanulnék egy felsőbb évestől.

Ez időben kicsit húzós, de pénzügyileg majdnem önjáró

dec. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Érdemes tanárt fogadni e miatt? Tudom, hogy épülnek rá tárgyak, de a mechanikát is egész jól teljesítettem, ezért merül fel bennem a kérdés ezt a középsulis fizika tárgyat nem elég valahogy átvészelni tanár nélkül?
dec. 19. 10:45
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Ha jól olvastam "rezeg a léc", tehát arról szól a dolog, hogy vagy szerzel plusz tudást, vagy nem teljesíted a félévet. Mi nem tudjuk eldönteni, hogy neked kell-e tanár, vagy könyvből meg tudod-e tanulni.

Csak, hogy kicsit variáljak a lehetőségeken:

Az coursera.com on vagy az udemy.com on is találhatsz olyan tanfolyamokat, ami segít a hiányosságok pótlásában.

Nekem a felsőévesektől kapott segítség kérés jött be, mert ők pontosan tudják a vizsgakövetelményeket.

dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
MAgán tanár
dec. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Magán órákat ajánlom en is, volt olyan targy amit 70%ban Saccra csak olyan csinalt meg nálunk aki maganórara jart, annyira baxtak normálisan leadni az anyagot. Erdemes több helyre is elmenni, vagy olyanhoz akit sokan ajánlanak, mert nem biztos hogy az első választás lesz a legjobb.
dec. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha itt a márkus féle mérnöki fizika tárgyról van szó, akkor ne aggódj nagyon miatta, elég rosszul van tanítva, nem is előkövetelmény semmihez, és 2 kredithez képest nagyon sokat vár el, a könyv amit emlegetni szokott iszonyat hosszú. majd jövőre vagy utána megcsinálod. ja és órákra érdemes bejárni, jelenlétért osztanak plusz pontot. (már ha nem lett meg, asszem tegnap volt a ppzh). van aki sokadjára csinálja csak meg. Amúgy neten biztos találsz videókat számolásokról, előadáson én nem igazán értettem őket. ja és ha jövőre tartja más akkor ne márkushoz vedd fel, amikor mi voltunk első zhban (50 volt a max pont) ilyen 15 pont különbség volt átlagosan a két csoport között.
dec. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!